4+2 vychytávok pre váš plavecký tréning

Už pred nejakou tou dobou sme pre vás, čitateľov Sportovin, zostavili zoznam šiestich vychytaných pomôcok, ktoré zlepšia vašu plaveckú techniku.

Teraz sa však pozrieme na šesť ďalších pomôcok a vysvetlíme vám, pre aké účely ich najlepšie využijete.

 

Teraz ale štartuje hitparáda pomôcok, s ktorými sa možno niektorí z vás stretli len poprvé.

1. Mad Wave Hip Rotator

V prvom diele nášho seriálu sme vám predstavili pomôcku Finis Hydro Hip. Pomôcka Mad Wave Hip Rotator v podstate funguje veľmi podobne. Po stranách pásu sa nachádzajú malé “krídielka” alebo plutvy, ako sa Vám to viacej páči, ich zmyslom je pomôcť zlepšiť rotáciu bokov.

Budeme sa trošku opakovať, keď povieme, že pri plávaní nevychádza všetka sila len z nôh a rúk, ale taktiež z pohybu trupu a bokov. Preto je treba pohyb týchto telesných partií dotiahnuť k dokonalosti. A práve k tomu by vám mala táto plavecká pomôcka napomáhať.

Hip Rotator pomáha predovšetkým pri kraule a znaku pre dosiahnutie lepšej rotácie bokov. Keď záber rukou a rotáciu bokov nesprávne načasujete, dostanete sa do nesúladu a vaša ruka do krídla narazí.  

 

2. Finis Drag+Fly

Ak chcete trošku zamakať na svojej kondícii, vytrvalosti a sile, je táto pomôcka stvorená presne pre vás.

Drag+Fly si pomocou opasku pripevníte k trupu a môžete sa pustiť do plávania. Pri ňom budete za sebou ťahať vak, ktorý sa bude plniť vodou, tým pádom i zvyšovať odpor vody, takže sa budete musieť snažiť o trošku viac, než ste boli doposial zvyknutí.

Úroveň odporu vody si môžete sami regulovať pomocou postranných zipsov na vaku. Čím viac je vak zapnutý, tým ťažšie sa s ním bude plávať.

 

3. Finis Iso Paddles

Nie sú packy ako packy. Toho sú dôkazom aj tieto packy od Finisu. Isto ste si všimli, že každá packa má inú farbu, čo nie je len nejakým bezduchým designovým prvkom. Tieto rôzne farby majú svoj účel.

Jednoducho povedané: Keď si nasadíte žltú packu na pravú ruku a sivú na ľavú, posilujete tricepsy a trapézové svaly. Toto nasadenie je najvhodnejšie pre znak a kraul. Keď si nasadíte sivú packu na pravú ruku a žltú na ľavú, posilujete bicepsy a prsné svaly. Toto nasadenie je najvhodnejšie pre prsia a motýlika. Jednoduché! :-)

Packy majú naviac aj ergonomický tvar, takže ak už ich budete mať na ktorejkoľvek ruke, padnú vám ako uliate.

Oproti iným packám nemajú tieto žiadny pásik, pomocou ktorého by ste si ich nasadili. Jednoducho otvormi v packách prestrčíte prostredník a môžete sa pustiť do tréningu. Pri ňom, ako už to je u paciek bežné, zlepšíte svoj cit pre vodu. Zároveň vás packy nútia udržať si správnu pozíciu ruky pri zábere a sústrediť sa na správnu techniku.

4. Arena Flex Paddles

Aby tých zaujímavých paciek nebolo málo, predstavíme vám ešte sieťové packy Arena Flex Paddles.

I keď sa môžu sieťové packy zdať na prvý pohľad ako krehké a náchylné poškodeniu, nie je tomu tak. Sieťový materiál je pevný a odolný. Packy samosebou vytvárajú vyšší odpor proti vode a zvyšujú tak intenzitu tréningu. Výhodou týchto paciek je samozrejme to, že sieťovina umožňuje plavcovi cítiť vodu lepšie, než je tomu s bežnými packami, a plávanie s nimi je veľmi prirodzené.

  

 

5. Mad Wave úszóöv ellenállással

Prvý pohľad na túto pomôcku môže vyvolávať rôzne asociácie a otázky typu: čo že si to vlastne zapínam okolo pása? Odpoveď je samozrejme jednoduchá. Ide o plavecký odporový pás od Mad Wave. A ako už aj názov pomôcky napovie, jeho účelom je zvyšovať odpor plavca vo vode. K tomu slúžia nádobky, ktoré sa nachádzajú na opasku. S každou odňatou nádobkou sa odpor znižuje, mieru odporu vody si tak môžete regulovať, ako sa vám to páči.   

 

6. Finis Kick Pro

Finis Kick Pro, ako už aj názov napovie, poslúži všetkým, ktorí potrebujú zlepšiť svoju techniku kopu. Jednoducho si pás pripnete nad kolená alebo pod, čo obmedzí vzdialenosť medzi nohami a umožní aktivovať vnútorné svaly medzi nimi a viac zapojiť aj stred tela. Vo výsledku to tak povedie k rýchlejšiemu kopu a zlepšeniu techniky pri prsiach. Viac snáď prezradí video nižšie. :-)Všetky kategórie