Ako sa líšia materiály u plaviek

Aký materiál zvoliť pri výbere plaviek?

Ak chodíte pravidelnejšie plávať, tak iste viete, že plavky po čase strácajú svoj tvar, farbu a pružnosť. S týmto problémom sa jednotliví výrobcovia snažia vysporiadať tak, že prichádzajú s výrobou rôznych materiálov, ktoré sú k týmto nešvárom menej náchylné. Plavky pre mužov a ženy sú najčastejšie vyrobené z chloruodolných materiálov, aby dokázali čeliť hodinám tréningu strávených v bazéne. Najčastejšími materiálmi sú polyester, polybutylén, nylon a elastan v rôznych pomeroch.

Najkvalitnejšie chloruodolný materiály výrobcov plaviek

Do týchto materiálov sa určite oplatí investovať. Plavky vám dlhšie vydržia, uchovajú si svoj tvar a nebudú sa sypať. Tieto materiály sú používané ako na dámske, tak na pánske i detské plavky. Ostatné materiály sú tiež vhodné na plávanie. Vyrába sa z materiálu s prídavkom elastanu alebo lycry a sú spravidla lacnejšie s nižšou životnosťou.

Ostatné tréningové materiály

 

Výrobcovia plaviek myslia aj na ženy, ktoré si želajú plavky s formujúcim efektom. Pre ženy sú preto vyvinuté materiály Speedo Sculpture a Arena Body Lift. Tieto materiály sú špeciálne určené pre vytvarovanie postavy - strih plaviek je konstruovaná tak, aby bolo spevnené bruško, prsia či boky. Tieto materiály sú až niekoľkokrát pevnejšie než bežné materiály. Sú vhodné pre plavkyne, ktoré chcú mať tvarovanú postavu aj v športových plavkách. Vhodné pre tieto typy postáv:

 Všetky kategórie