Ako si vybrať plavecké okuliare

Výber plaveckých okuliarov môže byť oriešok zvlášť pre tých, ktorí si ich nemôžu vyskúšať osobne. V našom sprievodcovi o plaveckých okuliaroch ukážeme, aké sú typy a čo sa od nich dá očakávať.

 

 

 

Aká farba očníc je pre Vás vhodná?

 

Ako zvoliť tesnenie?

Prečo sa vyrábajú rôzne farby očníc a na čo je každá farba dobrá.

Rozdiely jednotlivých typov tesnení, ich výhody a nevýhody.

 


 

Výber nosníka a jeho prednosti

Aký typ pásika je najvhodnejší?

Rozdiely jednotlivých nosníkov, ich výhody a nevýhody. Aký je najlepší? 

Aké sú typy pásikov na plaveckých okuliaroch a čo od nich môžete čakať?

  

 

Zahmlievajú sa Vám plavecké okuliare?

Takmer všetky kvalitnejšie okuliare sú dnes ošetrené ochranou proti UV žiareniu a antifog vrstvou, ktorá zabraňuje zahmlievaniu. Táto vrstva je od výrobcu nastriekaná z vnútornej strany očníc. Je to tenká neviditeľná vrstvička, ktorá je veľmi citlivá na dotyk, či časté vyplachovanie chlórovanou vodou. Všeobecne odporúčame, aby sa plavec dotýkal vnútornej vrstvy čo najmenej, najlepšie vôbec.

Pre dlhšiu životnosť antifog vrstvičky je dobré po plávaní okuliare vypláchnuť pod čistou tečúcou vodou a nechať voľne vyschnúť. Jedine takto antifog vrstva vydrží dlho, nie však nekonečne.

Ak sa už okuliare zahmlievajú, možno to riešiť antifogovým sprejom. Ten nastriekate na vnútornú stranu očníc a necháte uschnúť. Bohužiaľ nie na každých okuliaroch je tento efekt zaručený. Okuliare sú náchylné na mnoho vecí, ako je nadmerné potenie kože, PH pokožky, teplota vody atď. To, že antifogový sprej funguje, zistíte len tak, že ho sami vyskúšate.Všetky kategórie