Čím prekvapujú plavky Adidas?

Každý rok sa do oceánu dostane zhruba 8 miliónov ton plastu. Ak si predstavíte klasickú Tatru T815, je to prsne ako keby každú minútu vysypala do oceánu jeden náklad plastového odpadu. To je alarmujúce číslo!

U alarmujúcich faktov ešte chvíľku zostaneme. V súčasnej dobe sa podľa niektorých údajov v oceánoch nachádza zhruba 5 a štvrť biliónov (!) kúskov plastov. Tie sa v oceánoch rozkladajú na menšie kúsky, a nie je teda nijako udivujúce, že nemálo z nich skončí v tele rýb.

Aby sme boli konkrétni, pred nejakou dobou vylovili vedci v Atlantiku z hĺbky 600 metrov 233 rýb. V skoro tri štvrtine tohoto počtu rýb našli plastové častice. Neprekvapí preto, že nemálo morských rýb, ktoré skončia na našom tanieri, v sebe plastové častice taktiež obsahujú a my tým pádom konzumujeme svoj vlastný odpad.

Samozrejme táto situácia nie je ľahostajná spoločnosti Adidas. Tá sa totiž vyprsila s plavkami, ktoré sú vyrobené z plastového odpadu z oceánov. Už pred nejakou dobou sa tento výrobca pustil do výroby bežeckých topánok, ktorých základným stavebným prvkom sa stal plastový odpad z oceánu. Ten je potom spracovaný tak, že z neho vzniknú technické vlákna s názvom Parley. Parley podľa mena organizácie starajúcej sa o čistotu oceánov, s ktorou Adidas spojil svoje sily.

Netrvalo dlho a recyklovaný materiál Parley sa objavil aj v plavkách, ktoré nájdete i v našom e-shope. A že to sú naozaj pekné plavky!

Pre dámy

Plavkyniam perfektne padnú a pristanú im plavky Adidas Parley Swimsuit so zaujímavým vzorom v pestrých farvách Blue/Coral/Pink. Ďalšie plavky Blue/Aqua sa chvália rovnakými vlastnosťami.

Keď v názve plaviek neuvidíte názov Parley, nevadí. Aj ďalšie tkaniny od Adidas sú vyrábané z plastového odpadu. Sú to tkanina Infinitex+ a Infinitex Fitness Eco. Z prvej jmenovanej tkaniny sú plavky Adidas Performance, z tej druhej sú to Adidas Fitness Training Suit.

Pre pánov

Ani na pánov sa nezabudlo. Tkaninu Infinitex+ nájdete u modelov Adidas Infinitex+ Boxer a Trunks, ktoré boli vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Parley. Rovnakú tkaninu nájdete aj u modelu Adidas Graphic Boxer, ktorý dopľňajú plavky strihu jammer Adidas Fitness Parley.

A ak se chcete hodiť celý do gala z recyklovaných materiálov, nezabudnite si zaobstarať aj čiapku Adidas Recycled Cap. ;)

Nech to pláva v recyklovanom!Všetky kategórie