Do bazéna s kontaktnými šošovkami?

Ľudia s vadou zraku majú  od detstva zložitejšie podmienky na výkon niektorých športovJedným z nich je nepochybne plávaniePredtým tak boli plavci odkázaní na svoje vlastnéčasto veľmi obmedzenézrakové schopnosti.

 
Ľudia s vadou zraku majú od detstva zložitejšie podmienky na výkon niektorých športov. Jedným z nich je nepochybne plávanie. Predtým tak boli plavci odkázaní na svoje vlastné, často veľmi obmedzené, zrakové schopnosti.
 
Vyraziť si do plaveckého bazéna bez okuliarov nie je žiadny med. Už len cesta od šatne k bazénovým schodíkom sa môže premeniť vo veľmi adrenalínovú záležitosť. Klzká podlaha, striekajúcej voda a splývavá farba celého areálu dokážu ľuďom s vyšším počtom dioptrií poriadne zamotať hlavu. Poďme sa teda pozrieť na možné riešenia podobnej situácie.
 

Voda vs. kontaktné šošovky

Mnoho rekreačných športovcov sa v súvislosti s plávaním rozhodne pre nosenie kontaktných šošoviek. Hoci sa to môže zdať ako perfektný východisko, opak je pravdou. Ak používate mesačné alebo dvojtýždňové kontaktné šošovky, prakticky vyhadzujete peniaze z okna. Aj pri najvyššom stupni kontroly sa vám do oka môže dostať voda. Šošovka sa potom rýchlejšie opotrebuje a bohužiaľ vzniká aj riziko nepríjemných očných zápalov. Špeciálne ženy by mali na túto možnosť zabudnúť. Svoje šošovky už totiž dostatočne namáhajú každodenným líčením.

Tieto skutočnosti sú dôvodom, prečo mnoho milovníkov plávania hojne nakupuje jednorazové šošovky. Po plaveckom tréningu je človek jednoducho vyhodí a nemusí sa o nič starať. Spomínaný druh šošoviek je obľúbenou voľbou rodičov malých plavcov. Nie všetky deti sú však dostatočne šikovné, aby si zvládali niekoľkokrát týždenne v rýchlosti naložiť a vybrať šošovky. Navyše je tento spôsob finančne veľmi náročný a v konečnom dôsledku sa vôbec neoplatí.

Nečakane jednoduché riešenie - plavecké dioptrické okuliare

Čo teda s tým? Poobzerajte sa po plaveckých okuliaroch s dioptriami. Dnes už nie je problém zohnať modely, ktoré sú osadené sklami s plusovými aj mínusovými dioptriami. Takéto plavecké dioptrické okuliare vám vyriešia všetky vyššie spomínané komplikácie.

Nebudete musieť v bazéne slepo narážať do cudzích ľudí, ani sa báť o zdravie svojich očí. Deti si v kabínke zložia klasické okuliare a pohodlne si nasadí detské plavecké okuliare s dioptriami. Zároveň ich oceníte pri dovolenke pri mori. Konečne si budete môcť parádne zaplávať vlny nevlní.

 Všetky kategórie