Druhy nosníkov

Výhody a nevýhody pevných a vymeniteľných nosníkov.

Nosný diel

Ďalšou vecou, nad ktorou môžeme pri plaveckých okuliaroch polemizovať, je nosník. Existuje niekoľko druhov a je z čoho vyberať. Každý typ má svoje výhody a nevýhody a každému plavcovi vyhovuje iný typ. Najčastejšie sú k dispozícii tieto typy.

 

Nastaviteľný nosný diel

Tento typ je možné posunúť do niekoľkých polôh. Tento diel väčšinou nie je možné z okuliarov vybrať. Na nosníku je obvykle niekoľko drážok, vďaka ktorým môžete očnice priblížiť alebo oddialiť. Nastaviteľný nosný diel je z mäkkého plastu a na niektorých typoch je dokonca podložený kúskom neoprénu pre väčšie pohodlie v oblasti nosa.

 

 

Výmenný nosný diel

To je na plaveckých okuliaroch presne tá časť, ktorá sa dá z okuliarov bez problémov vybrať a vymeniť za inú. Výhodou tohto typu je výber z niekoľkých veľkostí, ktoré sú súčasťou balenia. Vhodné pre tých, ktorí majú oči blízko pri sebe alebo naopak ďaleko. Jednotlivé diely sú vyrobené z pevného plastového materiálu s malými zobáčikmi na koncoch. Tieto zobáčiky pripnú nosník k očniciam. Všetko dokonale zapadá a nikde nevyčnieva koniec nosníka.

 

 

Pevný nosný diel

Tento druh sa nedá nijak nastaviť. To znamená, že spojenie očníc je pevné. Pevné nosníky sa vyrábajú z mäkkého plastu či silikónu a sú ľahko prispôsobiteľné tvári plavca. Tento nosník prakticky nemôžete rozbiť, čo je jeho výhoda oproti ostatným typom.

 Všetky kategórie