Inovácie od Speeda

Každý, kto aspoň občas zavítal do nášho e-shopu, isto zaznamenal, že predávame plavky svetoznámej značky Speedo. A nie je ich zrovna málo. ;-)

Speedo sa už od pradávna zaoberá výrobou nie len plaviek, ale aj iných produktov pre plavcov. Nie sú to však len také hocijaké produkty, také Speedo nevyrába. Ide mu totiž o to, aby sa k zákazníkom dostali výrobky kvalitné a plné inovácii, ktoré pomôžu k lepším plaveckým výsledkom. A práve týmto inováciám, o ktorých možno ani neviete, sa v tomto článku pozrieme na prsty.

Speedo Fit Body Positioning

Svätý grál plávania – tak sa občas nazýva správne držanie tela pri plávaní. Nie je preto divu, že sa o tento svätý grál začalo zaujímať aj Speedo. Výsledkom tohoto záujmu sa stala technológia Fit Body Positioning.

Možno by vás napadlo, že čím viac ste vo forme a čím viac sily máte, tým rýchlejšie zaplávate, nezávislo od pozície tela vo vode. Nie je tomu ale tak. Hydrodynamika je neúprosná a spôsobí, že pri nesprávnej polohe tela, keď sú vaše boky a nohy príliš nízko, plávanie jednoducho pôjde horšie.

Správna horizontálna poloha tela vo vode znižuje odpor vody a pomáha šetriť vašu energiu. A toho si sú vedomí aj vývojári v Speede. Preto v spolupráci s poprednými športovcami a plavcami vyvinuli radu Fit Body Positioning, ktorá vďaka kompresným panelom vo vnútri plaviek spevňuje kľúčové svaly, čím vás donúti držať telo v správnej polohe. Týmto plavky podporujú lepšie plavecké výkony a uľahčujú plávanie. Vy sa naviac nemusíte až tak sústrediť na udržanie tela vo vodorovnej polohe, čím získavate viac priestoru na zdokonalovanie plaveckej techniky.

V našom e-shope nájdete plavky s touto technológiou pre ženy (Speedo Fit Kickback, Speedo Fit Splice Xback, Speedo Fit Pro, Speedo Fit Laneback, Speedo Fit Legsuit) aj pre mužov (Speedo Fit Graphic, Speedo Fit Panel, Speedo Fit Splice).

 

Speedo Sculpture

Najmä dámy ocenia sladké plody plaviek z radu Sculpture. Tá je totiž určená predovšetkým ženám, ktoré nie sú zrovna pyšné na svoju figúru a necítia sa v tesných plavkách príliš sebavedomo.

Plavky tejto rady pomáhajú tvarovať vašu postavu, aby ste u vody vyzerali úchvatne. Využívajú k tomu špeciálnu tvarovaciu tkaninu, ktorá sa postará o vytvarovanie vášho brucha a celého vášho tela k vašej spokojnosti.

To ale stále nie je všetko. Všetky plavky tejto kolekcie tiež využívajú zaujímavé farebné motívy a vzory, ktorých účelom je vaše telo opticky zoštíhliť a odvrátiť pozornosť vonkajšieho pozorovateľa od nedokonalostí vášho tela..

Plavky sú takisto zámerne ušité tak, aby na vašom tele vytvorili tvar presýpacích hodín, a výstrih napomáha opticky vyrovnať disproporcie medzi útlymi ramenami a širšími bokmi.

Samozrejme nechýba ani podpora poprsia, ktorá sa taktiež podieľa na vykúzlení lichotivého vzhľadu.

Aj z tejto rady pre vás preto máme nespočetné množstvo plaviek: Speedo LunaLuxe, Speedo CrystalGleam, Speedo Auragleam, Speedo Contour Renew, Speedo Pureglow.

 

 

Okuliare s technológiou Speedo BioFuse

A pomaly sa dostávame od plaviek k plaveckým okuliarom a ostatným pomôckam. S tými je totiž technológia BioFuse bytostne spätá.

U plaveckých okuliarov táto technológia zaručuje, že či už plávate pre zábavu, alebo to s plávaním myslíte vážnejšie, vždy sa budete cítiť ako v bavlnke. Okuliare sú totiž vyrobené zo super mäkkého, akože naozaj super mäkkého, gélovitého materiálu. Vďaka tomu sa okuliare perfektne prispôsobia vašej tvári a poskytnú tak neuveriteľný komfort.

Flexibilný vonkajší rám okuliarov jemne objíme vašu tvár, pokým pevný rám okolo očníc, vsadený do gélovitého tela zaistí, že si okuliare na vašej tvári udržia svoj tvar.

V Speede si uvedomujú, že tvar každej tváre je celkom unikátny, preto sú okuliare BioFuse vybavené hlbším a mäkším tesnením, ktoré sa perfektne vytvaruje podľa tvaru plavcovej tváre.

Vyberať si u nás môžete z viacerých variant okuliarov: Speedo Futura Biofuse pre ženy aj mužov, ale i pre deti. A aj triatlonisti si prídu na svoje s triatlonovou variantou týchto okuliarov, opäť v dámskej i pánskej verzií.

IQFit

A stále zostávame u plaveckých okuliaroch. IQFit, je jednou z najpokročilejších technológii od Speeda. Okuliare s touto technológiou sú určené predovšetkým ostrieľaným plavcom a súťažiacim, pretože napomáhajú zvyšovať ich rýchlosť vo vode.

Okuliare s touto technológiou disponujú patentovaným 3D tesnením a pásikom, na ktorom nájdete stupnicu pre najvhodnejšie utiahnutie.

Chytrí chalani v tíme Aqualab naskenovali nemalé množstvo hláv, aby našli, čo je potreba k vytvoreniu okuliarov, ktoré by všetkým dokonale padli a neprepúšťali vodu. 3D tesnenie okuliarov dokonalo obklopí plavcovú tvár a neprepustí ani kvapku. A ako príjemný bonus sa Speedo chváli tým, že okuliare nezanechávajú otlaky.

A aby toho stále nebolo málo, na hydrodynamickom tvarovaní okuliarov si v Speede dali tiež dosť záležať. ;-)

Táto technológia samozrejme nechýba ani u plaveckých čiapok. Neprekvapí preto, že i pri vývoji čiapok neušli hlavy mnohých plavcov skenovaniu, ktorého účelom bolo vyvinúť ideálnu čiapku, ktorá by zvýšila plavcovú rýchlosť vo vode.

Okuliare a čiapky s touto technológiou v našom e-shope: Speedo Aquapure pre mužov aj ženy, Speedo Fastskin3 Elite, Speedo Fastskin Prime, Speedo Fastskin Cap.

 

Fastskin

Fastkin sa po navlieknutí stane doslova vašou druhou kožou, s ktorou máte na výhru na plaveckých súťažiach garantovanú.

S touto technológiou sa stretnete ako u súťažných plaviek, tak aj u čiapok a plaveckých okuliaroch. Dôkazom ich kvality je to, že ich nosí aj svetová špička v oblasti plávania. Speedo sa na svojom webu pýši dokonca tým, že 46% medailí na letných olympijských hrách v roku 2016, vyhrali plavci v plavkách z radu Fastskin.

Plavky z tejto rady redukujú odpor vody, disponujú kompresným strihom, ktorý zvyšuje hydrodynamiku vášho tela, a aj švy by ste u týchto plaviek hľadali naozaj len márne. Jednotlivé diely sú totiž spojené ultrazvukom.

Ak ide o plavky LZR Racer z tejto technologickej rady, pri ich vývoji Speedo dokonca spolupracovalo s NASA. Inšpiráciu čerpal výrobca u morských dravcov – plavky majú údajne napodobňovať vlastnosti kože mečúňa.

Z radu Fastskin rozhodne neprehliadnete okrem plaviek ani plavecké okuliare a čiapky, ktoré sa chvália taktiež technológiou IQFit, o ktorej sme písal vyššie. Technológia Fastskin u okuliarov a čiapok má za úlohu opäť redukovať odpor vody a tým zvýšiť plavcovú rýchlosť.

A otázkou na záver teda ostáva, nakoľko sú dnes plavecké súťaže ukážkou fyzickej zdatnosti plavcov a nakoľko ukážkou technologického pokroku?Všetky kategórie