Plavecké okuliare s dioptriami

Pozerajte pod vodou aj keď máte dioptrie. Poradíme vám ako si okuliare vybrať.

Nosíte dioptrické okuliare a radi plávate? Máme pre vás riešenie.

Ak neradi nosíte kontaktné šošovky, vyskúšajte plavecké dioptrické okuliare. Nie je to žiadna veda. Plavecké okuliare sa robia najčastejšie na diaľku, teda s mínusovými dioptriami. Tu záleží koľko dioptrií máte. Možnosti sú od -1,5 až -8 dioptrií. Dioptrie sú už súčasťou očnice.

Veľkosti sa robia po polkách a pri niektorých druhov okuliaroch je dokonca možné nastaviť zvlášť počet dioptrií pre každé oko. Ak máte štvrť alebo trištvrte dioptrie, odporúčame zvoliť vždy nižšiu variantu, aby si oči nezvykli na vyššie dioptrie.

Napríklad:

Pravé oko: -4,75 dio ......... ideálne je zvoliť -4,5 dioptrie

Ľavé oko: -3,25 dio ........... ideálne je zvoliť -3,0 dioptrie

 

Bohužiaľ plavecké okuliare neriešia iné očné vady ako je astigmatizmus alebo farbosleposť.

Pre ďalekozraké máme tiež očnice s plusovými dioptriami typ Emme Dioptrice II. Tieto okuliare ponúkajú dioptrie od +1,5 až po +4. U týchto okuliaroch však bohužiaľ nie je možnosť výberu dioptrií na každé oko zvlášť.

Všetky dioptrické plavecké okuliare pre dospelých sa dajú nastaviť. To znamená, že je možné hýbať s nosovou časťou a to buď posunutím alebo výmenou za inú veľkosť. Očnice sú symetrické.

Existuje niečo aj pre deti?

Áno, aj dioptrické plavecké okuliare existujú pre deti. Značka Emme ponúka typ Atlanta Dio junior, ktoré sú vhodné pre deti 5-12 rokov.

 

  Všetky kategórie