Pracujte na svojich plaveckých zručnostiach i mimo bazén

Chcete sa zlepšiť v plávaní, ale nemáte prístup k bazénu? Nebojte sa, sú tu aj ďalšie možnosti, ako zlepšovať svoju fyzičku a zlepšovať aj svoju plaveckú techniku. Mrknete na niektoré naše nápady.

Plávajte vonku

Tip, ktorý sa naozaj ponúka. Vyrazte von plávať. Pokiaľ nemáte v blízkosti k dispozícii bazén, ale inú vodnú plochu áno, vyrazte tam. Plávanie na otvorenej vode sa stáva čím ďalej, tým viac populárne. Samozrejme za to môže túžba po niečom dobrodružnejšom, než je bazén, a taktiež rýchly vývoj plaveckej výbavy, ktorá ide na ruku aj milovníkom plávania na otvorenej vode.

Pre plávanie na otvorenej vode by sa vám mohol zísť nejaký neoprénový oblek či plavky na triatlon. Predsa len prírodné vody bývajú trochu chladnejšie. A aby ste boli aj z diaľky vidieť a mohli si s sebou vziať do vody aj cennosti, prehliadnite si ponuku naších plaveckých bójok.

 

Odporový prístroj pre tréning dýchacích svalov

Technológia pokročila a vy môžete trénovať takpovediac všetky svaly, vrátanie tých dýchacích. Keď prístroj Ultrabreathe prišiel na trh, veľa profesionálnych plavcov si myslelo, že to je tak trochu trik. Samozrejme dnes si túto pomôcku veľa amatérskych aj profesionálnych plavcov obľúbilo, pretože si sú vedomí toho, ako dôležité je trénovať kapacitu pľúc. Prístroj rovnako posilňuje bránicu a ďalšie svaly, pohyb krvi a zvyšuje výkon a výdrž športovca.

Makajte v posilňovni

Keď plávate, sú to práve svaly, ktoré vás poháňajú vopred. I keď sa svaly posilňujú pri plávaní, nič sa nevyrovná tomu, keď trochu tej svalovej hmoty pridáte aj pri posilňovaní v posilňovni.

  

Plávajte na suchu

Nadpis je to síce trošku zvláštny, ale plavecký tréning môže prebiehať aj na suchu. Ako? Úplne jednoducho. Pomôcť vám k tomu môže jednoduchá pomôcka od Mad Wave. Volá sa Dry Training with Paddles, alebo existuje aj varianta Dry Training with Handles. Jednoducho ju upevníte k čomukoľvek, čo nájdete u bazéna alebo doma. Môžu to byť rôzne madlá, akékoľvek zábradlie, schodíky v bazéne, či kúrenie doma.

Zadržujte dych

Na jeden nádych toho plavci musia zvládnuť ozaj veľa a niekedy plavec strávi pod vodou veľmi veľa času, kým sa vynorí pre ďalší dúšok vzduchu. Takže i keď to znie trošku banálne, trénujte mimo bazéna aj zadržovanie dychu. Začnete tým, že uvoľníte svoje telo a zhlboka vydýchnete. Potom sa poriadne zhlboka nadýchnete a zadržte dych. Skúšajte to zhruba mesiac a podľa niektorých výsledkov budete vedieť zadržať dych až na päť minút.Všetky kategórie