Príbeh o fenomenálnej plavkyne Diana Nyad

Myslíme si, že plávanie je šport úplne pre každého. Na veku a ambíciách nezáleží. Dnes vám povieme príbeh o diaľkovej plavkyne Diany Nyad, ktorá je toho živým dôkazom. Svoj najväčší sen si splnila "až" v 64 rokoch, a to vďaka neuveriteľnej dávke odvahy a odhodlania. Veríme, že si v nasledujúcich riadkoch a videách nájdete štipku inšpirácie aj pre svoju vlastnú cestu za splneným sny.

Diana Nyad - fenomén diaľkoveho plávania

 

Pred 40 rokmi by ste na svete nenašli vačšiu hviezdu diaľkového plávanie. Diana vsadila jeden rekord za druhým, v roku 1979 zvládla na jeden záťah zaplávať neuveriťeľných 165km z Bahám na Floridu a veľmi skoro si získala čestné miesto v plaveckej sieni slávy a zaslúžené uznanie. Na jednu métu však nedosiahla - zaplávať 180km dlhú trasu z Kuby na Floridu. desiatky hodín vo vode, žiadna klietka proti žralokom, jedovatá štvorhanka pod hladinou, ostré slnko nad hlavou... Nikomu predtým sa to nepodarilo a ani talentovaná Diana nedokázala smolné pokusy prelomiť, a tak na konci sedemdesiatych rokov svoju športovú kariéru ukončila.

 

  

 

 

Nikdy nie je neskoro splniť si svoje sny

 

Dianin plavecký dôchodok trval celých tridsať, za tú dobu na plávanie ani nepomyslela a venovala sa novinárskej kariére. Ale potom prišla šesťdesiatka, s nimi aj životá rekapitulácia a dávny sen sa začal hlásiť o slovo. trochu neskoro, povedali by mnohí. Ale Diana dokázala utíšiť obavy, rozhodla sa vypočuť svoje odvážne srdce a v roku 2011 sa vrhla do vĺn Golfského prúdu - splniť si svoj sen. Viac môžete počuť priamo z úst hlavnej hrdinky tohto príbehu vo videu, ktoré zďaleka nie je len o plávaniu:

 

Čakali ste happyend ihneď? V tomto prípade sa tak nestalo. O to cennejšie sú ale slová plavkyne, ktorá sa s porážkou vyrovnávala s dôstojnosťou a zmierením. A nabáda nás k tomu istému. Ani po niekoľkých ďalších neúspešných pokusoch sa Diana nevzdala a o dva roky neskôr opäť stúpa na rečnícke pódium, tentoraz s príbehom ozdobným dobrým koncom. Viac neprezradíme, radšej sa pozrite na rozprávanie plné nádeje, guráže a čierneho humoru :-)

 

Nikdy sa nevzdávajte. Byť znamená konať.Kkaždému môže Dianin príbeh dať niečo iné. Pre nás je to predovšetkým dôkaz toho, že človek nikdy nie je moc starý na to začať robiť niečo nové, niečo inak, skrátka prehánať svoje sny. A je úplne jedno, či snívate o prekonanie stoviek kilometrov v mori plnom žralokov alebo sa chcete v pätdesiatich rokoch naučiť dobre a zdravo plávať v krytom bazéne. Guráž, odhodlanie a odvaha plávať si za tým, po čom túžite, sa nemeria na roky. Tak smelo do toho!

 

  

 

Veľa zdaru a odvahy praje Anča a Sporteon partia.Všetky kategórie