Recenzia: Plavecké okuliare MP Xceed - dobrá voľba pre pretekárov

Ďalšou novinkou tohtoročnej sezóny sú plavecké okuliare Xceed z kolekcie MP. Aj tento výrobok mi robil spoločnosť pri poslednom testovaní produktov zo skladu firmy Sporteon.sk

Podľa mňa by dobré plavecké brejličky mali spĺňať jeden dôležitý predpoklad - plavec by o nich nemal počas plávania vôbec vedieť.
 
Aby toto mohlo byť naplnené, nesmie do brejliček tiecť voda, musí byť pohodlné a musí zabezpečiť pokiaľ možno neobmedzený a ničím nerušený výhľad.
 
  
 
Vďaka dvojitému pásku a ideálnemu tvaru pre môj tvár bol prvý z bodov bezozbytku naplnený. Za hodinu plávania mi do okuliarov natieklo len raz a to kvôli zlému prevedení kotúlovej obrátky.
 
 
Samotné pohodlie celkom dobre zaistí zdvojené tesnenie z mäkkého silikónu. Je však otázka, ako dlho tento príjemný materiál vydrží funkčne, než sa začne vplyvom chlóru rozpadať.
 
  
 
Čo sa týka rozhľadu, okuliare zostali mierne za očakávaniami. Dosť mi vadilo žlté prevedenie očníc, lebo som mal stále pred očami dva žlté pruhy, ktoré som neustále periférne videl. Bude to ale tiež trochu môj subjektívny pohľad na vec, pretože mám najradšej úplne číre a čo najviac minimalistické plavecké okuliare.
 
Klady:
- Očnice z pohodlného silikónu
- Dvojitý pásik
- Vymeniteľné nosníky
- Okuliare sú schválené FINA
 
Zápory:
- Zúžené periférne videnie
 
Fanda zo Sporteon party


Všetky kategórie