Typy pásikov a nastaviteľnosť

Každé plavecké okuliare majú pásik trochu inak riešený. Väčšina je vyrobená zo silikónového materiálu. Silikón je odolný, antialergénny materiál s dobrou elasticitou. Tu sú najčastejšie typy pásikov.

Jednoduchý

Plavecké okuliare držia na hlave len jedným pruhom pásika. Ten môže byť rôzne široký. Uprostred hlavy sa môže dokonca rozširovať. Výhodou je jednoduché nasadenie a ľahká manipulácia, veľmi obľúbené na detských okuliaroch.

 

Dvojitý

Tento druh pásika je jedna dlhá gumička, ale okuliarmi je prevlečená 2x. Výhodou je lepšie držanie na hlave tým, že si jeden pruh môžete dať vyššie a jeden nižšie.

 

 

Uprostred rozdvojený

Tento typ je kombináciou už zmienených. Od strán očníc vedie jeden pruh, ktorý sa uprostred hlavy rozdeľuje na 2. Výhodou je lepšia manipulácia a pohodlnejšie uťahovanie. Navyše rozdvojený pásik lepšie drží okuliare na hlave.

 

 

Nastaviteľnosť pásika

Pásik na plaveckých okuliaroch sa dá na hlave nastaviť hneď niekoľkými spôsobmi.

 

Postranné klipy

Po stranách okuliarov, väčšinou hneď pri očniciach, sú spony alebo klipy na stiahnutie pásika. Buď je spona priamo súčasťou očníc, alebo sú spony umiestnené na pásiku v blízkosti očníc. Každý koniec pásika sa dá sťahovať a povoľovať zvlášť.

 

 

Rýchlospony

Využívajú sa najčastejšie na okuliaroch s dvojitým pásikom. Na jednom pásiku je spona, do ktorej sa prevlečú konce. Takisto môže byť variant umiestnenia rýchlospôn na každom pruhu pásika, hornom i dolnom. Uťahovanie je teda vzadu na hlave.

 Všetky kategórie