Typy plaveckých pomôcok

Plavecké pomôcky slúžia na zdokonalenie plaveckých schopností, ale aj ako rozptýlenie monotónnosti plaveckých tréningov. Pomôcky sú využiteľné na rozvoj všetkých častí tela a to ako vo vode tak aj pri suchom tréningu.

Plavecké dosky (Kickboard)

 

Sú vhodné pre všetky úrovne plavcov. Plavecké dosky sú z penového materiálu, ktorý pláva na hladine vody. Veľmi vhodné na nácvik kraulového, prsiarskeho či motýlikového kopu. 

 

 

 

Plavecké dosky a ich tvary

Plavecká deska Arena KickboardPlavecká deska Speedo Elite KickboardPlavecká deska Finis Alignment KickboardPlavecká deska Speedo Mini Kickboard

 

Osmička (Pullbuoy)

Plavecká doska tzv. osmička je zmenšená plavecká doska. Dáva sa medzi nohy a skvele pomáha rozvoji hornej časti tela. Doska Vám zabráni kopnúť nohou a vďaka vztlaku pomáha držať telo v ideálnej pozícii.

 

 

Typy plaveckých dosiek

Plavecký piškot Arena Freeflow PullbuoyPlavecký piškot Finis Pull Buoy juniorPlavecký piškot Emme

 

 
 

Plavecké labky

 

Viac informácií o plaveckých labkách sa môžete dočítať na Na čo sú plavecké labky.

 

Plavecké plutvy

Plavecké plutvy rozvíjajú silu dolných končatín, posilňujú členky, pomáhajú si uvedomovať dôležitosť práce nôh a začiatočníkom pomáhajú udržovať polohu. Stretnúť sa môžeme s týmito základnými 3 typmi. Intenzitu môžete zvýšiť v kombinácii s plaveckou doskou.

Dlhé plutvy - veľmi sa na bazénové plávanie neodporúčajú. Dlhé plutvy umožňujú dlhý, pomalý kop a sú preto vhodné na potápanie či šnorchľovanie.

 

 

Krátke plutvy - najčastejšie používané bazénovými plavcami. Krátky a rýchly kop Vám pomôže pri nácviku techniky.

Tréninkové ploutve Speedo BioFUSE Training FinTréninkové ploutve Arena PowerfinTréninkové plavecké ploutve Emme M-FinsTréninkové ploutve Emme

 

Monoplutvy - sú plutvy, ktoré Vám spoja nohy dohromady. Vynikajúce na nácvik motýlikového kopu.

MonoploutveMonoploutve FinisMonoploutve

 Všetky kategórie