Viete akú plaveckú čiapku pre vaše dieťa?

Poradíme vám, ako vybrať plaveckú čiapku pre chlapca či malú slečnu, ktorí chodia na plávanie v škole alebo v škôlke. Viete, prečo by ich vlastne deti mali nosiť?

Prečo používať detskú plaveckú čiapočku?

Detské čiapočky na plávanie sú užitočné hneď v niekoľkých ohľadoch. Nielen, že niektoré plavecké krúžky pre školské i predškolské deti je priamo vyžadujú, ale sú hlavne praktické. Hlavným dôvodom je, že vlasy pod čiapočkou budú suché a odpadne tým tak zdĺhavé fúkanie vlasov deťom po plávaní. Hlavne ak tých detí majú pani učiteľky alebo mamičky na starosť viac:-) Ďalším dôvodom je, že vlasy neprekáža pri plávaní. Hlavne u dievčat je výhoda v tom, že sa nepletú do tváre a do pásikov okuliarov. V neposlednej rade, je to ochrana vlasov pred chlórom a ich vysušovaniu.

 

Akú čiapočku vybrať pre deti od 2 do 7 rokov?

Pre chlapcov

Chlapci majú tak trochu výhodu, že majú väčšinou krátke vlasy, takže s čiapočkami nebýva žiadny problém. Ideálne sú klasické silikónové čiapky v detskom prevedení. Veľmi obľúbené sú čiapky so zvieratkami od Emme.

Tieto silikónové čiapočky síce neprepúšťajú vodu, ale trochu viac tiahnu a občas ťahajú za vlasy. Trochu pohodlnejšie sú látkové alebo spandexové čiapky so silikónom. Dobre sa nasadzujú, neťahajú, ale vlasy sú pod nimi viac mokré. Napríklad výborná je čiapka Speedo Pace cap junior.

 

Pre dievčatá

Dievčatá to majú trošku zložitejšie zvlášť, keď majú dlhšiu vlásky. Pre krátke vlasy sa hodí aj silikónové detské čiapky, ktoré dobre tesní.

Tabuľka rozmerov pre plaveckú čiapočku pre deti Emme

  Rozmer   Dĺžka v cm
  A (dĺžka na kraji)   17 cm
  B (hĺbka čiapočky)   18 cm
  C (rozmer po natiahnutí čiapočky)   20-25 cm
  Obvod hlavy   cca 43-54 cm

Pre staršie dievčatká s dlhšími alebo veľa hustými vlasmi už odporúčame čiapky pre dospelých. Vlasy sa totiž pod čiapku lepšie zmestia a tá potom neschádza z hlavy. Z nepriepustných to sú potom čiapky špeciálne na dlhé vlasy alebo klasické silikónové čiapky.

 

Veľmi pohodlné čiapky sú silikónovo-látkové. Veľmi dobre sa nasadzujú, neťahajú za vlasy, ale opäť viac prepúšťa vodu, pretože toľko nepriľnú k tvári. V ponuke máme tento typ od značiek Emme, Speedo a Aqua Sphere.

 

Akú čiapočku vybrať pre deti od 7 do 15 rokov?

V tejto vekovej kategórii už je ťažšie vyberať. Väčšinou deti nosia už dospelé veľkosti plaveckých čiapok.

Tabuľka rozmerov pre dospelácku plaveckú čiapočku

  Rozmer   Dĺžka v cm
  A (dĺžka na kraji)   18,5 cm
  B (hĺbka čiapočky)   19 cm
  C (rozmer po natiahnutí čiapočky)   25-28 cm
  Obvod hlavy   cca 50-60 cm

 

Pre menšie hlavy alebo menej vlasov ponúkame juniorskej čiapky od rôznych značiek.Všetky kategórie