Ako sa líšia materiály plaviek

Ak chodíte plávať pravidelnejšie, určite viete, že plavky po čase strácajú svoj tvar, farbu a pružnosť.

S týmto problémom sa jednotliví výrobcovia snažia vyrovnať tak, že prichádzajú s výrobou rôznych materiálov, ktoré sa snažia týmto problémom predísť. Plavky pre mužov a ženy sú najčastejšie vyrobené z materiálov odolných voči chlóru, aby dokázali čeliť hodinám tréningu strávených v bazéne. Najčastejšími materiálmi sú polyester, polybutylén, nylon a elastan v rôznych pomeroch.

 

Najkvalitnejšie materiály výrobcov plaviek odolné voči chlóru                                        

Speedo - Endurance+  

 

Arena - Waternity

 

 Emme - Darwin
50% Polybutylén a 50% polyester

47% Polybutylén a 53% polyester

47% Polybutylén a 53% polyester

 

Do týchto materiálov sa určite vyplatí investovať. Plavky Vám vydržia dlhšie, uchovajú si svoj tvar a nebudú sa sypať. Tieto materiály sú používané ako na dámske, tak pánske i detské plavky. Ostatné materiály sú však takisto vhodné na plávanie. Vyrábajú sa s prídavkom elastanu alebo lycry a sú obvykle lacnejšie s nižšou životnosťou.

 

Ostatné tréningové materiály

Speedo Endurance 10 Speedo Sculpture Arena Waterfeel Arena Body Lift

 

Arena Body Lift
80 % polyamide a 20 % elastan 80 % polyamide a 20 % elastan 80 % polyamide a 20 % elastan 80 % polyamide a 20 % elastan + lycra
 

 

Pre ženy sú vyvinuté materiály Speedo Sculpture a Arena Body Lift. Tieto materiály sú špeciálne určené na vytvarovanie postavy. Strih plaviek je konštruovaný tak, aby spevňoval bruško, prsia či boky. Tieto materiály sú až niekoľkokrát pevnejšie než bežné materiály. Sú vhodné pre plavkyne, ktoré chcú mať tvarovanú postavu aj v plaveckých plavkách. Vhodné pre typy týchto postáv:

 Všetky kategórie