Ako sa správne starať o neoprén

Keď už investujete nemalé peniaze do neoprénového obleku, je dobré vedieť, čo urobiť pre to, aby vám dlho vydržal. Máme pre Vás niekoľko tipov, ako predĺžiť jeho životnosť.

Ako sa správne starať o svoj neoprén

Už pri nákupe neoprénu je dobré vedieť, ako s ním zaobchádzať, aby Vám dlho vydržal. Každému je asi jasné, že je potrebná určitá údržba a správne zaobchádzanie.
 
Po každom použití svoj neoprén prepláchnite čistou vlažnou vodou. Nech už z neho potrebujete dostať soľ, chlór nebo iné nečistoty z prírodných vôd. Ak používate špeciálne prípravky na neoprén, nezabudnite ich po čistení opäť dôkladne vymyť čistou vlažnou vodou.
 

 

Ako s neoprénom nezaobchádzať?

Nikdy neoprén nesušte na priamom slnku! Kvôli zachovaniu elasticity a všetkých vlastností oblek sušte prehnutý v polovici, naruby a v tienistom suchom prostredí. Nezabudnite po uschnutí naruby zase oblek obrátiť, aby poriadne vyschol aj z vonkajšej strany a nezatuchol.
 
Pri vyzliekaní sa neponáhľajte a neprišliapavajte si inú časť obleku, aby ste urýchlili zvlečenie - dlhodobo sa to nevypláca a skracujete tým životnosť materiálu. Snáď nemusíme pripomínať, že sa neoprén neznáša s pračkou, žehličkou a sušičkou.
 

Tip na záver:

Na ľahšie obliekanie a vyzliekanie neoprénu použite prípravok SBR Trislide.


Všetky kategórie