Ako si užiť plávanie pri mori s malými deťmi

Deťom často k radosti stačí záhradný bazén alebo aj tá kaluž za domom. Ale kúpanie "na slano", to je ešte len to pravé dobrodružstvo! Máme pre vás nápady, ako malým plavcom čľapkanie pri mori maximálne spríjemniť. A nebojťe, ani na vás, rodičia, sme nezabudli ;-)

Bezpečie predovšetko

 

Aj Michael Phelps kedysi začínal s nafukovacím kruhom okolo pása. Ak sú vaše ratolesti ešte malé alebo s plávaním začínajú, dodajte im do vĺn dostatok istoty. S plaveckým pásom v pestrých farbách nie je čľapkanie žiadna nida! A ako sa bude váš malým plavec meniť na bystrú šťuku, môžete im psotupne odoberať jeden dielik po druhom, až zvládne plávať úplne sám. To je aj jeden z dôvodov, prečo sú tieto pásy čím viac obľúbené.

 

  

 

 

A ešte tu máme jednu bezpečnostnú vychytávku - nezabudnite deťom neplavcom pribaliť do kufríka aj nadľahčujúce rukávniky, nech môžu do vĺn vplávať bez strachu. Všetci poznáme osvedčené nafukovacie rukávniky, ale skúsiť môžete aj tie penové, ktoré nemusíte nafukovať a spoľahlivo prežijú aj kontakt s morským ježkom.

 
 

  

 

Skúmať podmorský svet s priezračným obrazom

 

Deti sú nesmierne zvedavé, chcú preskúmať každučký koral, mušličku a podmorskú príšerku. Čo keby zrovna u sasanky tamto vpravo vykukoval Nemo s Dory? Ak chcete deťom dopriať perfektný rozhľad i pod hladinou, vrelo odporúčame treba plavecké okuliare Aqua Sphere Vista Junior, ktoré sú obľúbené po celom svete. Deti si ich ľahko nasadia aj úplne samy, spoľahlivo drží na tvári a oblá zrenica zaisťuje zorný uhol 180 stupňov. A to už je naozaj krásny výhľad pre malých plavcov! A tak sa často stáva, že si pre tento typ okuliarov neskôr prídu aj rodičia :-)

 

  

 

Vodné rezance pre morské súboje i relaxáciu

 

Niekedy naozaj platí, že čím je hračka jednoduchšia, tým je s ňou väčšia zábava. O vodných rezancoch to platí dvojnásobne. Ak vám zostane trochu miesta v batožinovom priestore, rozhodne ich pár pribaľte. Ocenia ich chlapci s šermiarskym talentom, skupinka jemne zmyšľajúcich dievčat a koniec koncov tiež vy, až si budete chcieť v mori len tak pokojne plávať po hladine a relaxovať.

 

 

Aby si more užil aj rodičovský dohľad

 

Ak na vaše neposedné deti príde únava a spokojne zaspia niekde pod slnečníkom, užite si plavecké tempo v mori aj vy, s čírym výhľadom pod hladinou. Možno sa vám za tie roky rodičovského dohľadu nazbierali nejaké  tie dioptrie - to už dnes nie je problém, stačí siahnuť po dioptrických plaveckých okuliaroch. Máme ich na e-shope v mnohých variantoch, alebo si ich môžete  prísť skúsiť k nám do predajne a potom si objednať potrebnú dioptrickú silu. Tak ako tak sa budete môcť kochať podmorským svetom plnej ostrosti. 

 

A jeden "suchý" tip na záver...

 

Voda je parádna, ani nám sa nechce von. Raz to ale prísť musí a potom je fajn mať po ruke rýchlosnúci uterák, ktorý nedrží vodu ako nasiaknutá špongia. Preč sú časy, keď zaberali bavlnené osušky polku celého kufra, funkčné uteráky sú sympaticky skladné a naviac aj pekné na pohľad. Ideálny kúsok do dovolenkovej výbavy, ktorý rozhodne využijete aj po návrate od mora.

 

Užívajte leto, či už v českej kotline alebo v tropických destináciách. A rozhodne aj s deťmi! ;-)

 

AnčaVšetky kategórie