Ako vybaviť malých plavcov na leto k vode

Leto a voda, kúpalisko, more a jazerá neodmysliteľne patria k sebe. Dospelým poskytujú predovšetkým osvieženie potrebné v horúcich dňoch, zatiaľ čo pre deti sú najmä zdrojom zábavy. Aby ste o vaše malé deti nemuseli mať strach, kúpte im výbavu pre prvé tempa a užite si spoločne letnú pohodu!


 

Pre ťažké začiatky

Deti chvíľu neposedia a vo vode sú vo svojom živle. Prvé plavecké tempa však vyžadujú silu a odhodlanie. Aby ste o vaše najmenšie nemuseli mať strach a navyše im pomohli odbúrať strach z vody a plávanie si zamilovať, vybavte ich obľúbenými plaveckými pásmi!

Nafukovacím kruhom pre deti už dochádza dych, penové plavecké pásy totiž prinášajú veľa výhod. Pás pripnete dieťaťu priamo okolo pása, preto nehrozí nebezpečenstvo, že by z neho dieťa vyplávalo, ako sa stávalo u nafukovacích kruhov. Pás je navyše z penového materiálu, nemožno ho teda ani pri divokých vodných hrách zničiť tak, aby stratil svoju funkciu.

  

Dieťaťu týmto pásom môžete pomôcť s pokrokom! Jednotlivé dieliky sa dá ľahko dáť dole, preto môžete malému dieťaťu s jeho narastajúcimi plaveckými zručnosťami postupne uberať podporu, až bude plávať úplne sám. Pásy ponúkame v dĺžkach 85, 100 a 130 cm.

Pre tých najmenších

Pre deti od 1 do 6 rokov máme pomôcku, ktorá poskytne maximálny pocit bezpečia, a to detskú vestičku. Tá tesne objíme celé detské telíčko, nikde neprekáža a vďaka svojmu vztlaku nadnáša. V prípadoch veľkého strachu z vody možno vestičku kombinovať s plaveckým pásom alebo rukávmi a potopenie malému dieťaťu naozaj nehrozí.

  

Klasika - nadnášajúce rukávky

Kto by ich nepoznal, detské rukávniky sú skvelým pomocníkom. Okrem klasických nafukovacích ponúkame aj rukávniky z penových materiálov. Tým nehrozí predreniu či pretrhnutiu pri vodnej zábave a navyše sú menších rozmerov, a teda pohodlnejšie.

Aby som ťa lepšie videla!

Ak sa vydáte s deťmi k moru, určite im do kufríkov príbalu okuliare. Detské okuliare sú vyrobené tak, aby boli pohodlné, deti si ich dokázali nasadiť samy a aby vďaka nim mali maximálny rozhľad! Príkladom sú potrebné Aqua Sphere Seal Kid alebo Speedo Rift Junior.

 

Z vody rovno do tepla a sucha

Deti by vo vode najradšej vydržali celý deň. Vôbec ich nezaujíma, že majú fialové pery a husiu kožu. V tomto prípade musia zasiahnuť rodičia a malého vodného nadšenca z vody vytiahnuť. Potom sa skvele hodia športové rýchloschnúce uteráky, ale malé plavci iste viac ocenia pohodlné pončá, ktorá ich osušia a zahrejú.

Ďalej môžete deti vybaviť najrôznejšími hračkami, či už rôznymi nafukovačkami alebo napríklad vodnými rezancami s rozmanitým využitím. Hlavne majte šantiace deti stále na očiach a užite si leto!Všetky kategórie