Antifog - pre a proti

Nie je snáď nič nepríjemnejšie, než vyraziť do bazéna, skočiť do vody, uplávať prvé dva bazény a nič nevidieť. Nasleduje neustále namáčanie okuliarov a neskutočná frustrácia počas celého tréningu. Riešenia existujú dve - nové plavecké okuliare alebo antifog spreje.
 
Nové plavecké okuliare sú síce krásna vec, ale ak skutočne plávate, znamená to každý polrok alebo aj častejšie nové okuliare, čo z ekonomického pohľadu už tak lákavo nevyzerá. Navyše, ak máte obľúbené okuliare, ktoré Vám sedia, je úplne pochopiteľné, že ich nechcete meniť.
 
Podľa nás je riešením antifog sprej!
 
 
Všetky plavecké okuliare, ktoré nájdete u nás v e-shope, majú antifogovú vrstvu - čiže nezahmlievací filter. Ten samozrejme používaním postupne slabne. Preto sa vnútornej strany skiel nedotýkame a po každom plávaní okuliare opláchneme vodou a necháme oschnúť. V žiadnom prípade nevysušujeme uterákom ani vreckovkami.
 
 
Antifogové spreje sú vhodné na všetky typy okuliarov. A ich aplikácia je skutočne jednoduchá. Väčšinu sprejov, ako je napr. tento od Mad Wave, stačí nastriekať priamo na vnútornú stranu okuliarov, rovnomerne rozliať a nechať zaschnúť. Potom očnice vypláchnete vlažnou vodou. Niektoré spreje nie je potrebné po aplikácii na okuliare oplachovať. Takým je Arena Antifog Spray Swim - vzhľadom k tomu, že je tento sprej vybavený novou revolučnou technológiou, nie je nutné okuliare vyplachovať, ani čakať, až prípravok zaschne.
Ostatné spreje je vhodné nechať aspoň 2-3 h zaschnúť. Najlepšie však cez noc.
 
 
Chybu pri výbere určite nespravíte, nech už si zaobstaráte akýkoľvek sprej.


Všetky kategórie