Arena - to je kvalita, ktorú je radosť predávať! To potvrdzuje aj Andrea Machková, obchodná zástupkyňa značky v ČR

„Značku Arena už zákazníkom predstavovať nemusím, pretože každý vie, že Arena ponúka všetok sortiment pre profesionálnych aj rekreačných plavcov," pochvaľuje si Andrea Machková, obchodná zástupkyňa Arena Praha s.r.o., ktorá je výhradným distribútorom celosvetovej značky pre Českú republiku. V exkluzívnom rozhovore si prečítajte, ako sa u nás Arene darí :-)

Andrea, vy ste taká rodinná firmičky. Ako to všetko začalo a ako to dnes funguje?

Môj otec Daniel Machek je bývalým úspešným československým reprezentantom v plávaní a na olympijských hrách vybojoval 5. a 8. miesto. Držal viac ako 34 rokov československý rekord na 1500 voľný spôsob a pretekal vždy v plavkách Arena, ktoré sponzorsky dostával, rovnako tak ako celá československá reprezentácia v plávaní už od roku 1973. V roku 1992 sa spojil s firmou Arena a začal s ňou obchodovať. Plavky Arena boli známe len u závodných plavcov a do Českej republiky ich predtým nikto nedovážal. Po mnohých rokoch je tovar zn. Arena teraz bežne v športových obchodoch po celej Českej aj slovenský republike a spol. s.r.o. Arena Praha je oficiálnym sponzorom slovenských plaveckých reprezentantov.

Ako dlho už v ČR pôsobíte na pozícii výhradného distribútora?

Na pozícii výhradného distribútora zn. Arena pôsobíme v Českej republike už od r. 1993 a od r. 2014 aj na slovenskom. Budúci rok oslávime 25 rokov od založenia firmy.

 

Dalo by sa povedať, že vďaka vám sa dostala Arena k českým plavcom?

Na túto otázku sa dá odpovedať tak, že Arena je teraz dostupná pre všetkých českých aj slovenských plavcov. Predtým v rokoch 1973 -1992 bola dostupná len pre československých reprezentantov v plaveckých športoch.

Máš prehľad do koľkých obchodov dodávate?

V súčasnej dobe dodávame do viac ako 350 predajní v Českej a slovenskom republike.

Arena je medzi plavcami veľmi obľúbená. Dokážeš povedať, ako si túto pozíciu zaslúžila?

To, že je zn. Arena medzi plavci veľmi obľúbená, je určite zásluhou neustáleho zdokonaľovania "high-tech" materiálov, ktoré vždy tým najlepším svetovým plavcom pomáhajú k ich najlepším výkonom, svetovým rekordom a prvenstvom v plaveckých svetových súťažiach.

 

Ako by si opísala všeobecne plavky Arena, alebo ako prezentuješ značku zákazníkom?

V prvom rade sú plavky Arena šité z tých najkvalitnejších a nadčasových materiálov. A za druhé Arena každú sezónu prichádza s novými modernými designami. V každej kolekcii nájdete nielen pestrofarebné plavky s modernými strihmi, športové decentnejšie vzory, ale aj rad dámskych plaviek Body Lift, ktoré pomáhajú vytvarovať postavu. Takže môžem povedať, že si u nás z kolekcie plaviek vyberie každý. Značku Arena už zákazníkom predstavovať nemusím, pretože každý vie, že Arena ponúka všetok sortiment, nie len plavky, pre profesionálnych aj pre rekreačné plavcov.

V čom teda spočíva tvoja práca?

Ja mám na starosť zákazníkov (tým myslím zákazníkov mimo obchodné reťazce) po celej Českej republike. Pri každej návšteve dopĺňam tovar, predstavujem novú kolekciu a zaisťujem všetok servis.

Čo ťa na tejto práci najviac baví?

Táto práca je aktívna, skoro každý deň trávim na cestách za zákazníkov. Skôr by som tiež okrem iného povedala, že ma baví stále spoznávať nových ľudí, ale keďže za tých 12 rokov čo pracujem v Arene, už všetkých svojich zákazníkov poznám, práca s nimi ma teší ešte viac. Predávam krásne tovar a najradšej predstavujem novú kolekciu s očakávaním ako sa bude páčiť. Vždy keď sú zákazníci nadšení a tovar sa dobre predáva, mám radosť.

Čo ty a plávanie? Máš všemožné vybavenie a tráviš vo vode každý deň?

Ja som závodne plávala do svojich 15 rokov. Potom som plávanie vymenila za koňa. Plávanie mám rada, len mi nerobí dobre chlórovaná voda. Keď som pri mori, rada si zaplávať a samozrejme predvediem všemožné vybavenia.

Ešte nám povedz niečo o sebe :-) Čo rada robíš po práci alebo cez víkendy?

Niečo o mne ... no niekto by možno čakal, že vymenujem všetky rôzne športy čo robím, ale ja to až tak nepreháňam. Niekedy si idem zacvičiť, niekedy idem na bicykel, korčule ... Proste podľa nálady a počasie. Cez víkendy podnikám rada výlety do prírody alebo vyrazím za kultúrou.

Otázka na záver: Aký kúsok z aktuálnej kolekcie by si fakt vyzdvihla a prečo?

Nie je ľahké povedať len jednu vec. Najradšej by som toho vymenovala viac. Ale určite by som vyzdvihla naše najnovšie závodné plavky Powerskin Carbon Flex v nových farbách. To je jednoducho top produkt, ktorý nie je potrebné predstavovať.

 
 


Všetky kategórie