Čo ešte môžem potrebovať?

Ak chcete hrať nohejbal, nezaobídete sa bez nutného nohejbalového vybavenia. Na začiatok Vám bude stačiť základné a lacnejšie vybavenie. Ak však budete usporadúvať turnaje, nároky na vybavenie už budú vyššie a je treba počítať s tým najlepším a najkvalitnejším vybavením.

 

Nohejbalové lopty

Nohejbalové siete

 

Ostatné nohejbalové vybavenie

Ak loptu, sieť a nohejbalovú obuv máte, ešte Vám zostáva zabezpečiť si nejaké pohodlné oblečenie. Ak budete hrať zápas či turnaj, pravidlá nariaďujú jednotný úbor zreteľne očíslovaný od 1 do 99. Za prijateľné oblečenie sa považuje tričko, trenírky či tepláková súprava. Všetko oblečenie by mela byť pohodlné a malo by zaručovať dostatok pohyblivosti. Vo vysokých súťažiach sú často vidieť jednotné dresy s nápismi a logami sponzorov. Rekreačnú hru môžete hrať v čomkoľvek, čo Vám bude pohodlné.

Ako ďalšie nohejbalové vybavenie alebo nohejbalové doplnky môžeme zmieniť zdravotné pomôcky, napríklad nákolenníky alebo bandáže. Pre potreby turnajov sú praktickými pomocníkmi počítadla skóre, tašky na lopty, pumpičky a tlakomery. Neodporúča sa hrať v okuliaroch a používať pri hre predmety, ktoré by mohli ohroziť spoluhráča či protihráča.Všetky kategórie