Desať otázok pre Fandu Schovala, našu novú tvár vo Sportexe

Dneska do našej Sportex party vpláva nová posila - športovec telom i dušou Fanda Schoval. Budete sa s ním stretávať na našej kamennej predajni v Prahe a tiež tu na blogu, viac už nám ale prezradí Fanda sám v rozhovore;-)

Fanda, prvá otázka sa priamo ponúka - čo všetko u nás budeš mať na starosti?

Hlavne mojou starosťou bude, aby každý zákazník, ktorý k nám zavíta, odchádzal spokojný! ;) Budem sa pohybovať v celom priestore predajne a budem neustále v kontakte so zákazníkmi. Vo voľnom čase budem navyše písať rôzne recenzie na naše výroby, ktoré sám starostlivo vyskúšam.

Sme plavecká špeciálka, takže "povinná" otázka, čo ty a plávanie, kamarátite sa?

S plávaním sa celkom kamarátim, ale nepatrím medzi najrýchlejších plavcov. Aj tak som sa pre tento šport nadchol a do bazéna sa tak dostanem niekedy aj päť krát v týždni. Intenzívnejšie plávam len druhý rok takže mám ešte veľa čo dohánať ;)

 

Vieme, že tvoje srdce búši pre triatlon, ako si sa dostal k tejto krásnej disciplíne?

K triatlonu ma to ťahalo z viacerých smerov. Predtým som behal na pretekoch a privodil som si vleklé zranenie achiloviek. Začal som teda viac jazdiť na bycikli a sem tam som si išiel aj zaplávať, takže logické vyústenie bolo všetko dohromady spojiť. Ďalej som mal vzor, svojho otca, ktorý triatlon tiež na hobby úrovni prevádzkoval. A naviac moja priateľka veľmi úspešne preteká v tomto krásnom športe a je pre mňa každodennou motiváciou! ;)

 

A už máš na konte nejaké úspechy? Pochváľ sa ;-)

Predtým v mládežníckych kategóriách som sa stal majstrom SR v atletike. V triatlone si najviac cením 10. miesto v celkovom poradí ČP v minuloročnej sezóne a 13. miesto z tohtoročného ME v kategórii do 29 rokov.

  

A teraz na chvíľu opistíme športové sféry, čo rád robíš, keď práve nešportuješ?

Vzhľadom na to, že športujem takmer stále, tak to bude asi spánok ;) Inak ale rád cestujem, naštastie sa to s triatlonom veľmi dobre dopĺňa. Ak by som ale mal viac času, tak by som si hneď urobil poľovnícke skúšky, tak napríklad v dôchodku! ;)

Keď sa povie "ideálny deň" - aký je ten tvoj?

S rodinou, priaťeľmi a s priaťeľkou niekde spolu v peknom prostredí s vidinou dobrého jedla a pitia po celý deň;)

Je niečo, čoho sa v živote fakt bojíš?

Bojím sa mnohých vecí asi ako každý, dôležité však je sa vedieť postaviť strachu. Takže najväčší strach mám z toho, že niekedy strachu naozaj podľahnem a nebudem schopný sa mu postaviť a bojovať!

Máš nejaké veľké životné prianie alebo sen, či už zo športovej sféry alebo nie?

Športovým snom je jednoznačne účasť na MS na Hawaii. Ostatné životné sny si plním každý deň, je ich veľa. Hlavné je, aby bol človek spokojná s tým, čo robí a potom môže byť pre neho každý deň ako sen! ;)

    
 

Práve ti na účte pristálo päť milionóv... Čo s nimi urobíš?

Vrátim jch tomu, kto sa pomýlil a poslal mi ich! ;) Nie, kecám, kúpil by som si byt pri mori a naplnil by som ho Plzničkou! ;)

A jedna hĺbavá na záver ... čo ti do života dáva šport ako taký? A dáva niečo, čo ti naopak berie?

Dáva mi radosť z pohybu a pocit, že robím niečo, čo dáva zmysel. Niekedy mi žiaľ berie čas na kamarátov a rodinu. Ideálne je teda športovať s kamarátmi a v rodinnom kruhu! :)

  

Děkuju za tvoje odpovede a vitaj medzi nami!

Viac si od Fandy môžete prečítať aj na jeho blogu www.terkafanda.weebly.com

AnčíVšetky kategórie