Inšpiratívni plavci, ktorých stojí za to sledovať ;-)

Máme síce po olympiáde v Riu, ale to pre plavcov neznamená, že majú odpočinok. Ba naopak, každý deň kruté vstávanie na ranné tréningy a popoludní návrat k bazénu. Tiež si občas hovoríte, čo plavci vlastne okrem plávania robia? My ano, tak sme sa na nich pozreli z blízka a teraz vám prezradíme, ktorých plavcov stojí za to sledovať.

Katie Ledecky

 

Americká rodáčka s českými predkami. To hovorí samo za seba. Prvýkrát sme si ju mohli všimnúť na olympiáde v Londýne, kde nečakane získala zlatú medailu na trati 800m kraul. A to jej bolo len 15 rokov! Každú chvíľku je počuť, že opäť posunula hranicu svetového rekordu ďalej a odborníci jej predpovedajú naozaj hviezdnu kariéru.
 
Odporúčame sledovať jej Instagram @kledecky, kam pravidelne pridáva fotky z každodenného života.
 
 
Cameron McEvoy
 
 
 
Čo má vrcholové plávanie spoločného s fyzikou a matematikou? Vlastne celkom veľa, ale viete si predstaviť plávať na svetovej úrovni a ešte k tomu študovať matematiku a fyziku na prestížnej austrálskej univerzite ?! Za to má Cameron od nás jeden veľký obdiv. Nevylučujeme, že mu práve tieto štúdie pomáhajú k lepším výkonom.
 
Camerona nájdete na Instagramu @cam_mcevoy, kde zdieľa fotky z oboch životov - akademického i plaveckého.
 
Missy Franklin
 
 
 
Táto večne usmievavá blondína je ďalším americkým plaveckým zázrakom. Vo svojich 17 rokoch vyhrala 5 olympijských medailí a z toho 4 zlaté (olympiáda v Londýne 2012). Nielen my, ale aj firma GoPro sa o ňu zaujíma a tak s ňou nakrútila 2-dielny dokument, na ktorý sa aj vy môžete zadarmo pozrieť na youtube. Missy je veľmi zaujímavý človek, napríklad má dvojité občianstvo - americkej a kanadskej, ale rozhodla sa plávať čisto len za Spojené štáty, hoci je ťažšie sa dostať do užšieho výberu. V súčasnej dobe študuje psychológiu na University od Berkeley v slnečnej Kalifornii.
 
A keď nechcete pozerať na youtube, tak môžete nahliadnuť do jej života cez Instagram @ missyfranklin88.
 
Katinka Hosszú
 
 
 
Dosť bolo o zámorksých plavcov. Je čas na tzv. Iron Lady alebo Katinka Hosszu. Niekto by o nej povedal, že je blázon, ale jej usilovnosť a vytrvalosť jej priniesla zlato a nie len jedno. Na posledných svetových šampionátoch, pohároch a Olympiáde odchádza ovenčená množstvom medailí. Katinka je známa aj tým, že na pretekoch pláva všetky disciplíny. Vedeli ste, že Katinka je vydatá za svojho trénera? Mladý pár je od seba neodtržitelný, ako v bazéne tak aj v osobnom živote.
 
Katinku môžete sledovať na Instagrame @hosszukatinka alebo na jej YouTube kanále, kde zdieľa informácie z pretekov. Ona sama.
 
Míša zo Sporteon partie.


Všetky kategórie