K čomu je plavecký piškót?

Ak sa nebavíme o malej okrúhlej desiate, je piškóta čiže pullbuoy či plavecká osmička, plavecká pomôcka, ktorá sa vkladá medzi nohy, čím ich fixuje a tým núti paže k väčšej práci.


 

Piškót je uprostred prehnutý a úzky, aby si ho mohol plavec pohodlne vložiť medzi nohy. Okraje má rozšírené, preto sa dobre drží a nevyšmykáva. Piškót tak ľahko zafixuje nohy k sebe a znemožní plavcovi, aby nimi kopal. Vďaka tomu sa musí plne sústrediť na tréning paží a viac ich posilňuje.

Piškót tiež ponúka určitý vztlak, čím pomáha plavcovi udržať telo v ideálnej plaveckej horizontálnej polohe. Nemusíte sa teda zaoberať tým, že vám nohy klesajú ku dnu, ale môžete venovať plnú pozornosť práci paží.

V prípade nutnosti sa dá piškót použiť aj ako plavecká doska. Nie je to však jeho priorita, preto nemá taký vztlak a hydrodynamiku. Bude sa tak viac potápať a horšie držať ako správna plavecká doska.

Piškót má viac druhov, rôznych tvarov a veľkostí a rôzne kombinujúcich účelov piškótu a účely plaveckej dosky. Všetky sú však z penových materiálov a dobre nadnášajú.

Tip na záver: Skúste si piškót posunúť od stehien nižšie, až medzi členky. Ešte ho držíte alebo vám zaplával? ;-)Všetky kategórie