Malý plavec pri vode. Čo nezabudnúť vziať do bazéna, k rybníku alebo k moru?

Plaveckú školu zatiaľ nemáme, ale pripravili sme pre Vás súpis základnej výbavy, s ktorou sa stane plávanie s deťmi ľahšie pre Vás aj pre nich. Koniec koncov, plávanie je jedným zo športov, na ktoré sa špecializujeme.

Plaveckú školu zatiaľ nemáme, ale pripravili sme pre Vás súpis základnej výbavy, s ktorou sa stane plávanie s deťmi ľahšie pre Vás aj pre nich. Koniec koncov, plávanie je jedným zo športov, na ktoré sa špecializujeme.
 

Nafukovací kruh nechajte doma, namiesto neho pribaľte plavecký pás

 
Kruh je síce klasika, ale len na čľapkanie sa vo vode. Na výučbu plávania sa nehodí vôbec, tlačí totiž telo do zvislej (pre plavca neprirodzenej) polohy a príliš nadnáša. Pri neopatrnom pohybe môže navyše dieťa z kruhu vykĺznuť, stáva sa tiež, že dieťa sa v kruhu pretočí nohami nahor. Dostať ho po podobnom zážitku naspäť do vody je nadľudský výkon.
 
Nahraďte kruh plaveckým pásom. Tiež sa mu hovorí plavecký ježko, to preto, ako vyzerá – na textilnom páse s prackou sú dieliky, ktoré držia dieťa nad vodou. Ako sa používa? Nasaďte ho okolo pásu, zapnite pracku a hurá do vody. Pás pomáha dieťaťu udržať prirodzenú plaveckú polohu a neobmedzuje pohyb rúk a nôh. 
 
Plavecké pásy máme v troch veľkostiach pre deti od 3 rokov, odporúčame kúpiť vždy väčšiu veľkosť, pás vydrží dlhšie, pracka sa dá ľubovoľne posúvať a pás uťahovať, taktiež sa dajú odoberať dieliky. Ak vidíte, že sa mu to páči, proste iba povolíte pracku.
 
Samozrejme, pokiaľ je dieťa bojazlivé a má z vody strach, nebojte sa plavecký pás doplniť nadľahčovacími rukávmi.
 

Vezmite tiež penovú tyč a pre pokročilejších plávaciu dosku

Áno, stále hovoríme o plávaní, stále sme v „oddelení športových potrieb“, aj keď názvoslovie označuje mnohé. Penová tyč a doska ale do dielne skutočne nepatria. To prvé je plaveckou pomôckou, ktorá nadnáša, je ohybná a dá sa dobre chytiť do rúk, doska deťom pomáha pri nácviku pohybu rúk. Ako? Prečítajte si popis priamo pri doske, ktorú máme v ponuke. 
 
Mimochodom, keď pribalíte detskú plaveckú doštičku, nestane sa, že by zostala nevyužitá.
 

Čo ešte nezabudnúť?

Špunty do uší, pretože taký zápal stredného ucha na dovolenke nie je skutočne nič, čo by si rodič mohol priať, na čiapku do vody (pre deti máme čiapky s množstvom motívov) a na detské plavecké okuliare.
 
Zabudli sme na niečo? Áno. Na detské plavky. Tie máme v Sporteone tiež. A to už je asi všetko. Prajeme fajn chvíle s malými plavcami pri vode a lúčime sa so slovami Športu zdar!


Všetky kategórie