Nová tvár Sporteon partie na palube - zoznámte sa s Míšou Procházkovou!

Hurá, je nás zase o jedného vodomilu viac! Do našej partie vpláva Míša Procházková - sympaťáčka, ktorá je ešte študentka, ale vo vode je to už rokmi ostrieľaná plavkyňa. Nastupuje k nám čoby multifunkčná stážistka a pomôže nám s fotením produktov, tvorbou videí a všemožnými obsahovými hrami. No, bude to proste sranda a moc sa tešíme :-) Viac o sebe Míša prezradila v rozhovore, tak čítajte a zoznámte sa ...

Míšo, na našom blogu si písala o plávaní v Dánsku, pretože si bola vďaka študijného pobytu napoly Severanka. Sme radi, že si na nejaký čas späť v Prahe a v našom tíme :-) Čo ďalšieho by sme o tebe mali vedieť? Kto si?
 
Kto som? Som dievča z Prahy, je mi 21 a asi ako jediný človek na svete mám rada zimu. Rada cestujem a spoznávam nových ľudí. Tiež som športový nadšenec, hlavne plávanie a bežecké lyžovanie, ale zase to nijako nepreháňam.
 
Čo ti dáva do života štúdium v ​​zahraničí? Vycestovala si celkom skoro, vo veku, kedy sa veľa študentov ešte len rozkoukává, čo vysokoškolský život obnáša.
 
V poslednej dobe som si uvedomila, že som človek, ktorý nikdy nikde nevydrží moc dlho. Chcem spoznať proste celý svet a to znamená, že nikde nie je čas strácať čas. Štúdium v ​​zahraničí bol veľký krok, ale už na strednej som si vyskúšala, aké to je nebyť doma. Bola som na necelé tri mesiace ako au-pair v Írsku a rok potom na mesiac v Španielsku.
Človek si uvedomí veľa vecí, musí si "nájsť" nových priateľov, nový plavecký oddiel a hlavne už ste jednoducho na všetko sami. Je to ťažký nebyť bez rodiny a priateľov, ale o to viac si ich začnete ceniť a užívať si každú možnú chvíľku pohromade.
 
  
 
O tom, aké to je plávať v Dánsku si nám už písala na blog. Ako sa v Dánsku vlastne žije? Vidíš nejaké zásadné rozdiely medzi severom a srdcom Európy?
 
Je to iné. Ako prvú vec ma hneď napadá počasie. Človek musí byť pripravený na zlé počasie, hlavne dážď a vietor. Úprimne som rada, že sa tento rok vyhnem dánskej zimy. : D Ale na druhú stranu ma to naučilo sa dobre obliecť a vážiť si každý deň, kedy nie je počasie úplne na draka. Niektoré veci sú na Dánsku super. Napríklad práve tá možnosť študovať na vysokej a neplatiť žiadne školné, ale zas všetko okolo vyjde draho. Taky každý jazdí na bicykli. Do školy, do práce, na party. Tým pádom viete, že každý deň pre seba niečo robíte.
 
Teraz sa presunieme k plávaniu. Ako si sa zoznámila s vodným živlom? Väčšinou za to môžu rodičia, bolo to tak aj v tvojom prípade?
 
Nie som výnimkou, v mojom prípade to bola hlavne mamka, ktorá stála za mojím plaveckým začiatkom v plávaní. Starší brat tiež plával a jeho to bavilo, tak ma tiež šupli na plávanie a bolo. Som jej za to vďačná. Práve včera dopoludní (keď som išla až na popoludňajší tréning) som od nej dostala ráno smsku, nech nezabúdam na plávanie. Lepšieho koníčka a ľudí, ktorých som vďaka tomuto športu spoznala, by som si nemohla želať.
 
  
 
Určite by bolo zaujímavé odkryť našim čitateľom motívy, prečo stále plávaš. Si skôr nadšenec-hobík, ktorý pláva kvôli zážitku, alebo výkonnostne ladená plavkyňa s jasne definovaným cieľom?
 
Skôr, ešte v mojich teenagerovských rokoch, bola moja motivácia predovšetkým závody a ukázať všetkým, ako som dobrá. Postupom času a asi aj tým, že starnem, si čím ďalej tým viac užívam plávanie jednoducho také aké je. Nechcem si pridávať zbytočné stresy a nervy, že treba náhodou nestihnem na tréning alebo že zaspím, takže všetko v pokoji a s mierou.
 
Čo je pre teba na tréningu najväčšia výzva? Na čom musíš viac makať?
 
Momentálne je pre mňa najväčšia výzva skočiť ráno do studenej vody, ale akonáhle zaplávam 25m, tak už je to dobré. Dlhšiu dobu som teraz nebola vo vode, tak som bez kondície, takže momentálne pracujem na svojej fyzičke ako takej : D
 
Keď nejdeš na bazén, čím si zaplníš svoj voľný čas?
 
Rodina, priateľia, alebo nejaký iný šport. Obzvlášť teraz v zime bude veľa víkendu zaplnených běžkováním alebo sledovaním biatlonu. Tiež rada spoznávam nové miesta v Prahe. Stále je tu čo objavovať.
 
  
 
Téma, ktorú riešia veľa mladých plavcov ... Ako sa ti darí skĺbiť tréningy a školu?
 
Na strednej som hrozne "hrotila" koľkokrát týždenne pôjdem na tréning a koľko toho náplavy, ale čím som staršia, tak tým viac som rada za to, že v tej vode som a nemusím byť niekde inde. Momentálne riešim všetky školské veci cez počítač, takže je len na mňa, ako naložím s časom. A vo Sporteon  sú tak úžasný, že ma nechajú prísť až po rannom tréningu.
 
Máš nejaký životný sen, či už plavecký, alebo akýkoľvek iný? A čím chceš byť, keď budeš "veľká"?
 
Ja som nikdy nebola človek, čo mal veľké sny. Proste žijem život, ako to príde. Nikdy som nevedela, čo chcem byť až budem dospelá. V tomto som taká stratená duša. Ikdyž treba teraz ma napadá, že by som rada mala takú prácu, ktorá by ma nechala cestovať po svete a byť stále tak trochu na voľnej nohe a ja si mohla robiť čo chcem. 
 
  
 
* Dúfam, že po tomto rozhovore nedostanem vo Sporteon padáka.
 
Tak, teraz nám prezraď, aká je tvoja najobľúbenejšia plavecká pomôcka. Nech sa naši plavci môžu inšpirovať;-)
 
Šnorchel! Vďaka tomu sa nemusím pri kraule sústrediť na dýchanie, ale môžem dávať pozor na to ako zaberám rukami. Dosť často sa so šnorchlom plávajú dlhšie vzdialenosti a pri tom si človek skvele zapřemýšla.
A veľká doštička, s ktorou sa plávajú nohy je tak fajn, pretože si môžete dobre pokecať s človekom na vedľajšej dráhe.
 
Míša, vďaka moc! A teraz sa už poďme ponoriť do práce, čaká nás toho spolu naozaj veľa :-)
 
Míša & Ančí, Sporteon partia
 
 
 


Všetky kategórie