Nové okuliare od Speeda, Speedo Aquapure s IQ fit

Je to asi 2 mesiace čo nám prišli nové okuliare od Speeda, Speedo Aqupure s technológiou IQ fit. Aký je náš dojem? A aký z nich majú pocit zákazníci? Na to sme sa dnes zamerali.

V našej ponuke plaveckých okuliarov nájdete tri značky. Je to Arena, Speedo a česká značka Emme, ale iba jedna z nich ustavične prichádza s inováciami, čo nás proste baví. Dnes to bude o technológii IQ fit použitej na okuliaroch Speedo Aquapure.
 
Technológia IQ Fit bola prvýkrát použitá na okuliaroch zo série Fastskin a to na Elitkách a Super Elitkách na Olympijských hrách v Londýne 2012.
 
 
 

Plavecké okuliare Speedo Aquapure

 
Lucii sa tak páčili, že si ich musela hneď kúpiť a tu je jej reakcia:
 
"Okuliare Speedo Aquapure som si obľúbila hneď na prvý pohľad. Nielen, že majú pekný dizajn, ale i perfektne sedia. Okuliare majú totiž tesnenie s technológiou IQ Fit. Aby som povedala pravdu, najprv som žiadnej takej technológii veľmi neverila (znelo mi to skôr ako ďalšie plané lákadlo na zákazníka), ale skutočne funguje a pozná to i úplný laik. Jedná sa o to, že tesnenie okuliarov je vytvarované podľa očnicového oblúka a nie je to len kus silikónového plátu prilepeného k očnici. Po nasadení okuliarov k očiam mi zostali na tvári ako prilepené a to i bez popruhu.”
 
“V bazéne to bolo takisto dobré. Okuliare Speedo Aquapure som na začiatku plaveckého tréningu nasadila a prvýkrát som ich dala dole až cestou do spŕch. Za celú hodinu plávania som ich nemusela vyplachovať, upravovať ani nijak uťahovať či povoľovať popruh, čo bola so starými okuliarmi otázka každých 10-tich minút. Aj výhľad je v nich dobrý. Periférne možno dosť dobre vidieť do vedľajších dráh. Jedinou malou nevýhodou boli drobné otlaky po odopnutí okuliarov, ktoré však po chvíľke zmizli.“
 
“Ďalšou pridanou hodnotou je sieťovaný váčok, v ktorom sa dajú okuliare nosiť. Okuliare v ňom dobre vyschnú a nepoškriabu sa. Navyše je možné vymeniť nosník za menší alebo väčší diel. Mne okuliare pasovali hneď s veľkosťou nosníka, ktorá tam bola nasadená priamo od výrobcu, takže som nič meniť nemusela. Avšak skúšala som to a je potrebná väčšia sila. Ešte posledná vec, ktorá ma dosť potešila, je skvele riešený silikónový popruh. Nikde netrčia voľné konce a nastavenie dĺžky popruhu je jednoduché a praktické. Plavecké okuliare Speedo Aquapure určite odporúčam.”


Všetky kategórie