Prečo mať štipec na nos?

Plavky, čiapka a okuliare. S týmito troma vecami sa vrháte do vody najčastejšie. Ale potom tu máme ešte ďalší zlepšovák pre efektívny a pestrý plavecký tréning, a tým je štipec na nos. Drobný doplnok, na ktorý sa pýtate. Patríte medzi tých, ktorí chcú mať nos v suchu?

 
 

Prečo si kúpiť štipec na nos?

Nos plný chlórovanej vody, s ktorou si neviete poradiť, dokáže plávanie spoľahlivo znechutiť snáď všetkým. Správna technika plávania a dýchania je skvelý základ pre to, aby sa voda do nosa nedostala. Preto sa hodí mať štipec, čiže plavecký nosný klip vo svojej plaveckej výbave. Nie je pravdou, že klipy na nos nosia len aquabely, môžete s nimi vidieť aj plavcov na OH. 

Zvíťazte nad alergiou a kýchaním

Ak Vás po plávaní pravidelne trápia nádchy a bolesti v krku, rozhodne navštívte svojho lekára a zistite, či nejde o alergiu na chlór. Mohla by to byť totiž príčina problémov. A práve štipec na nos pomáha ľuďom alergickým na chlór. Obľúbiť si ho môžu deti aj dospelí. Bez obáv môžete vykonávať svoje obľúbené kotúle, otočky či plávanie pod hladinou. Štipec sa často používa pri učení správnej kotúľovej otočky a pri vlnení na znak.
 
Niektorí plavci na otvorenej vode si pravidelne sťažujú na nádchu, ktorá trvá i hodiny po plávaní a morskí plavci môžu mať dokonca nežiaduce reakcie na soľ. Nosný klip môže zmierniť kýchanie po plávaní, ktoré môže byť spôsobené chemikáliami, chlórom, nečistotami či baktériami, ktoré nos dráždia.
 

 

Správny výber a komfort

Nasadený štipec znamená, že nemôžete vydychovať vzduch nosom, čo je limitujúce pre výkon. Dávajte si pozor, aby ste nezadržiavali dych, s nasadeným štipcom k tomu môžete mať sklon. Klipsy na nos sú síce univerzálne, ale nie každému vyhovuje rovnaký. Hlavné je, aby štipec držal na nose pevne, bez bolesti a nevytváral zbytočne veľké otlaky.


Všetky kategórie