Přepadla vás jarní únava? Vyplávajte ju!

 

Vonku je síce krásne, ale vy sa cítite unavení, bez energie a bez nálady? Cestou do práce sa sotva držíte na nohách a od rána sa tešíte, až sa večer usadíte na gauč? Potom vám naša rada možno bude pripadať ako úplný nezmysel, ale my hovoríme - Vzchopte sa a jarnú únavu vyplávajte! :-)

Jarná únava nie je len výhovorka pre leňochov, ona naozaj existuje. Jedná sa o stav po zime, kedy je telo unavené. Niekoľko mesiacov museli sme bojovať nielen s rôznou chrípkou a infekciami, ale predovšetkým s chladom a nedostatkom slnečných lúčov. A to telo fakt vyčerpá!

 

Kilá navyše unavujú

Priznajme si to, zima chudnutiu zrovna neprospieva. Málokto chodí v mraze pešo do práce, keď môže ísť autom, a tí, ktorí neholdujú zimným radovánkam, trávia zimu v obývačke. Vinu má aj jedálniček, pretože vymrznuté telo ocení skôr guláš, než ľahký šalátik. Kilá idú ľahko hore a na jar sa cítite skrátka ťažkí, čo vás tiež unaví.

 

Čo s tým? Predsa hop do bazéna! Plávanie vám pomôže schudnúť a získať dobrú kondíciu. Zájdite si dvakrát trikrát týždenne na hodinku do bazéna a uvidíte, že sa hneď budete cítiť lepšie. Vedeli ste, že za hodinu plávania môžete spáliť približne 700 kcal.

 

Vlna hormónov šťastia

Stará známa pravda znie, že pohybom sa uvoľňujú endorfíny, čiže hormóny šťastia. A práve oni môžu byť skvelým spolubojovníkom proti jarnej únave! Ak budete mať dobrú náladu, tak pocity šťastia ľahko prekonajú pocity únavy. Ako pomocník v boji so stresom či zlou náladou sa osvedčuje aj hlboké dýchanie. Kde inde sa naučíte lepšie dýchať, než v bazéne? ;-)

 

Chce to svetlo!

Jarná únava je spôsobená aj nedostatkom slnečného svitu v zimných dňoch. Na jar sa dni predlžujú, a preto hravo stihnete ísť plávať, ešte než sa zotmie. Veľa bazénov má dnes presklené steny, aby vodu mohli prežiariť slnečné lúče, a pre tých otužilých sa na jar už otvárajú niektoré vonkajšie bazény.

 

 

Už si tiež predstavujete, ako prerazíte osviežujúcu vodu presvietenú slnkom, a pomaly sa vám vytvára úsmev na perách? Tak hurá do bazéna a nech to pláva! :-)

 

 

 

 

 

Sportu zdar!
 


Všetky kategórie