Recenzia: Ako sme testovali nekonečný bazén

Jedného májového popoludnia sme sa vypravili otestovať Endless Pool Fitness Systems E500, moderný bazén s protiprúdom, Lucka ako plavec a ja ako plavec-začiatočník. Počasie nám prialo a plávanie bolo úžasné, obe sme si to užili! Poďte sa s nami pozrieť, ako taký nekonečný bazén vyzerá :-)

V Kostelci nad Labem nás privítal usmievavý Honza Culek z Galérie víriviek, pretože bazén má vo svojom showparku.

Tam už na nás čakal Endless Pool Fitness Systems E500. Tento bazén dosahuje rozmery 460 x 230 x 150 cm, vďaka čomu sa zmestí na takmer každú záhradu. Bazén pojme 6 560 litrov vody, takže si v ňom naozaj zaplávate!

Protiprúd v bazéne zabezpečuje Endless Pools Swim Machine poháňaný hydraulickým motorom. Ten vytvára homogénny prúd vody, ktorý je širší ako plavec a hlbší ako záber pri plávaní. Prúd je naozaj konštatný, nerobia sa žiadne vlny. Plávate si ako proti prúdu rieky :-) Prúd si môžete sami regulovať diaľkovým ovládaním a zvoliť si najvhodnejšiu rýchlosť. Nastavenie rýchlosti prúdu Swim Machine je možné v 52 krokoch od tempa 5:33 min / 100 metrov (voľné plávanie štýlom prsia) až do 1:14 min / 100 metrov. Je teda vhodný naozaj pre každého! :-)

 

Vďaka automatickému celoročnému vyhrievaniu a dobre tesniacemu krytu bola voda v Endless Pool Fitness Systems príjemne teplá, preto sme sa nadšene prezliekli do plaviek a pustili sa do plávania.

 

„Z plávania som bola nadšená! Nie je to teda tak, že skočíte do vody a hneď čisto plávate. Keď som vliezla do Endless Pool Fitness Systems prvýkrát, chvíľu mi trvalo sa porovnať. Je potrebné chytiť správne tempo a prispôsobiť sa sile protiprúdu, zistiť si polohu, kde telo najlepšie zaberá. Ale to ide zrovna počas niekoľkých prvých minút, potom už si len krásne a plynule plávate, "pochvaľuje si Lucka.

 

„Bazén je úplne super na kraul! Keď som plávala prsia, musela som trochu strážiť šírke tempa, pretože som sem tam zavadila nohami o steny bazéna. Neviem si teda predstaviť, ako plávať v bazéne znakom a udržať si polohu uprostred bazéna. Naopak  plávanie s pomôckami je  super! Packy, plutvy, doska, všetko sa dá použiť :-), "hodnotí Lucka z pohľadu plavkyne a dodáva:" Najlepšie na tom je, že som sa nemusela nikomu vyhýbať, nikto sa mi neplietol, mala som celý priestor len a len pre seba! Do bazénu je navyše úplne skvelý prístup po schodíkoch a môžete si nastaviť teplotu vody podľa vlastného želania. "

 

Avšak pozor, Endless Pool Fitness Systems E500 nie je len a len pre super plavcov! Pri pomalšom prúdu si v ňom nádherne zapláva aj plavec začiatočník, potvrdzujem! Najprv som sa do prúdu vrhla po hlave - a skoro tou hlavou narazila :-D Tempo je dôležité porovnať s rýchlosťou prúdu, dobré je pozerať na jeden bod pod sebou. Keď sa potom prispôsobíte, stačí tempo udržiavať a krásne plynule si plávate, voda prúdi okolo vás a je to vážne skvelý pocit :-)

 

Samozrejme sme museli otestovať všetko a veľmi nás bavilo aj "priviazať sa na udicu." Jedná sa o pružný plavecký úväzok, ktorý sa uchytí na kraji bazéna. Okolo pása si pripnete pás a plávaním sa snažíte prekonať natiahnutú gumu. Úväzok možno použiť aj pri pustenej prúde, kedy menej skúsenému plavci pomáha udržať sa uprostred.

 

Ďalšou vychytávkou Endless Pool Fitness Systems E500 je integrovaný bežecký pás. Behanie vo vode? Aj to sme museli vyskúšať! Verím, že toto vodné behanie je maximálne šetrné pre kĺby, pretože som si pri behaní pripadala skoro ako víla! Voda skvele nadľahčuje a telo netrápia žiadne otrasy pri dopade. Rýchlosť pásu dá tiež nastaviť diaľkovým ovládaním a to na rýchlosti medzi 0,2 km / h až 9 km / h. Ak si k tomu pustíte aj protiprúd, je tréning docela intenzívny :-)

 

 

A ak by ste stále nemali dosť, ponúka tento Fitness Systems ešte veslársky trenažér! Verte, že makať rukami, sedieť si vo vyhriatej vode a mať nad hlavou slnko je vážne príjemné :-)

 

Tým však prehliadka nekončí! Súčasťou Endless Pool Fitness Systems E500 je totiž aj trojmiestna vírivka na relaxáciu po tréningu. Ak preferujete večerný tréning alebo nočnú romantiku, iste oceníte viacfarebné 16 LED bodové osvetlenie i vnútorné osvetlenie. Ale o tom a ďalších doplnkoch si už prečítajte na webe Endless Pool Fitness Systems.

 

Za nás teda úplná spokojnosť a ak túžite po bazéne na záhrade, ale nemáte na neho priestor, je Endless Pool Fitness Systems E500 skvelým riešením.

 

Športu zdar a nech to pláva!

Alča & Lucka

 

 
 


Všetky kategórie