Recenzia: plutvy Finis Positive Drive Fins - nie sú pre každého

Dnes sa dostávame k nejrozporuplnějšiemu kúsku z nášho Finis testovania. Plutvy Finis Positive Drive sú unikátne v tom, že sú vhodné pre všetky plavecké štýly. Teda aj na prsia. Tak sme sa tešili, až je vyskúšame priamo na bazéne.

Plutvy Finis Positive Drive Fins

Míša by po testovaní zostala skôr u klasických plutvičiek:

Musím sa priznať, že tieto plutvy úplne nenaplnili moje očakávania. A to predovšetkým z toho dôvodu, že ma pri plávaní s nimi bolela kolená, predovšetkým potom, keď som začala plávať prsia. Nie som športovec, ktorý by mal problémy s kolenami, tak ma to zarazilo. Určite teda odporúčam - ak máte možnosť - tieto plutvičky najskôr vyskúšať. Plus potom vidím v tom, že vnútorná topánka príjemne priľnula k nohe a regulácie veľkosti je jednoduchá vďaka pásku na nohe.

Dojmy od Anči:

Mala som celkom problém nohy s plutvičkami "rozkmitať". Majú iný tvar listu, na ktorý si treba zvyknúť. Osobne mi bolo oveľa príjemnejšie plávať s nimi prsia. Prsový kop sa aktuálne učím a s plutvami som cítila rozdiel medzi podareným a "spackaným" kopom. Moje kolená nič nenamietali, preto súhlasím s Míšou v tom, že môže byť výhoda mať možnosť si tieto plutvičky vyskúšať a potom sa rozhodnúť, či s nimi plávať, alebo sa držať "klasiky".

Sčítané, podčiarknuté:

+ Veľmi komfortna topánočka

+ Efektívne riešenie veľkosti (nastaviteľný remienok cez pätu)

+ Vhodné pre všetky plavecké štýly, vrátane štýlu prsia

⁃ nie úplne príjemný pocit pri zábere nôh (nutné si zvyknúť na iný tvar listu)

⁃ bolavé kolená pri kopu nohou (radíme vyzkúšať)

 

Anča & MíšaVšetky kategórie