Sprievodca plaveckými bójkami

Byť na otvorenej vode lepšie vidieť a tým si zaistiť bezpečie a uchrániť svoj život pred prechádzajúcimi loďami či skútrami. Aj k tomu môžu slúžiť plavecké bójky. Ich funkcie sa ale týmto ani zďaleka nevyčerpávajú. V našom článku podrobnejšie preskúmame štvoricu plaveckých bójok a povieme si, v čom tkvú ich výhody oproti iným bójkám.

Swim Secure Tow Float

Zoberme to teda od tej najlacnejšej bójky. Tou je Swim Secure Tow Float. Ide o základný model bójky, ktorú si pripnete popruhom k telu a vďaka jej výraznej farbe vás uvidia starostliví priatelia na brehu, ale aj prípadné prechádzajúce plavidlá. Môžete ju ale využiť aj ďalšími spôsobmi. Akonáhle na vás padne únava v priebehu plávaní a ku brehu to budete mať ďaleko, jednoducho sa o ňu oprite a oddýchnete si. Bójka totiž disponuje dostatočným vztlakom na to, aby vás udržala.

Swim Secure Tow Donut

Druhou bójkou, ktorá nám padla do oka, je Tow Donut rovnakej značky ako aj predchádzajúce. Aj jej primárnou funkciou je upozorniť na to, že niekde v jej blízkom okolí pláva nejaký ten človek. Zároveň sa k nej opäť pridáva funkcie opory, ak na vás padne únava. Tým sa nijako nelíši (ak vynecháme vzhľad) od predchádzajúcej bójky.

Jej pridaná hodnota však tkvie v tom, že uprostred bójky je umiestnený dobre uzatvárateľný vačok, do ktorého možno uložiť mobilný telefón, kľúče od auta a veľa iných drobností, bez toho aby ste sa museli strachovať, že by sa namočili. Nenamočia sa totiž.

Swim Secure Dry Bag Window

Vďaka tejto bójke bude vás skvele vidieť, tiež sa o ňu môžete oprieť a tiež do nej môžete uschovať akékoľvek cennosti, ktoré nechcete nechávať na brehu napospas zlodejom či iným indivíduám. Bójka disponuje veľkorysým objemom 28 litrov, takže sa do nej zmestí naozaj veľa.

Unikátne je na nej však špeciálne priehľadné okienko, kam môžete umiestniť svoj mobilný telefón. Vy tak budete mať prehľad o tom, koľko ste toho preplávali a hlavne vďaka GPSke v mobile budete vedieť, kde ste a nestratíte sa.

Swim Secure Wild Swim Bag

Tento veľmi podarený kúsok sme si nechali až na koniec. Nielen, že si ho môžete pripnúť k pásu a využiť ku všetkému, čo už bolo spomenuté u predchádzajúcich bójok, ale zároveň k nemu možno prirobiť komfortné ramenné popruhy a niesť ho na chrbte ako štandardný batoh.

Dovnútra sa navyše zmestí naozaj veľa, čo umožňuje kapacita bójky 30 litrov.Všetky kategórie