Tipy na plavecké pomôcky

Plavecké pomôcky sú skvelým pomocníkom aj na zlepšenie techniky, aj na spestrenie tréningu a záchranu od monotónnosti tréningov. Spoločne sa teraz pozrieme, ako a podľa čoho vyberať.
 
Na trhu je nepočítane pomôcok a občas je ťažké sa v tom zorientovať. Poďme sa pozrieť, aké pomôcky existujú a pre koho sú vhodné.
 

Plavecké dosky

Plavecká doska je skvelým pomocníkom pre každého plavca. Je skvelá na tréning kopu, vyrovnáva polohu tela a je skvelou oporou pre tých, ktorí vo vode ešte nie sú úplne doma. Je vyrobená z penového materiálu, takže pláva na hladine a je trochu pružná. Niektoré dosky ďalej majú otvory na prsty pre ľahší úchop. Vyrába ich napr.: Arena, Speedo, Funkita alebo Swimaholic.
 
 

Plavecké piškóty

Plavecký piškót je ďalšou pomôckou do základnej výbavy a takisto vhodný pre každého plavca. Využíva sa na tréning paží, rovná polohu tela a pomáha držať nohy pri hladine. Je vyrábaný z rovnakého materiálu ako plavecká doska, a preto Vám bude na hladine plávať tiež. Tvar je prispôsobený na držanie medzi nohami, aby pohodlne sedel. Na trhu sú napr. od značiek: Tyr, BornToSwim alebo Finis.
 

 

Plavecké plutvy

Plavecké plutvy sú skvelé na zlepšenie techniky kopu, posilnenie členkov a dolných končatín a dorovnávajú polohu tela. Pre začiatočníkov sú lepšie mäkšie plutvy. Ich cieľom je zlepšiť techniku kopu a nohy príliš nenamáhajú. Ponúka ich napr.: BornToSwim alebo Swimaholic. Tuhšie plutvy sú vhodnejšie pre pokročilejších plavcov. Sú tvrdšie, takže si zaručene dáte do tela a nohy posilníte. Vyrába ich napríklad: Arena, Speedo či Tyr. Skvelou kombináciou sú plutvy s doskou na tréning nôh.
 

 

Plavecké packy

Plavecké packy majú podobnú funkciu ako plutvy. Posilníte a zlepšíte s nimi techniku paží a záberu, narovnáte polohu tela a po ich odložení ucítite vodu úplne inak. Dobrú kombináciu tvoria s piškótom. Pre začiatočníkov sú skvelé packy s dierovaním. Voda nimi preteká, takže nemáte príliš veľký odpor a môžete sa nerušene venovať technike. Pokročilejší plavci neskôr siahajú po packách bez dierovania s cieľom posilniť paže. Vyrába ich napr.: Swimaholic, Finis alebo Mad Wave
 
Ďalšia možnosť sú prstové packy. Sú menšie, takže sú skvelé pre mladších plavcov, nenamáhajú príliš plecia a posilňujú iné časti paží. Tie vyrába napr.: Arena, Mad Wave a BornToSwim.
 

 

Plavecké šnorchle

Plavecký šnorchel sa pridáva do plaveckej výbavy väčšinou ako posledný. Rovná polohu hlavy a tela, pomáha vnímať dych, zväčšíte vďaka nemu kapacitu pľúc a vytvára priestor pre vnímanie techniky celého tela. Je vhodnejší pre pokročilejších plavcov a vyrábajú ho napr. značky: Tyr, Speedo, Mad Wave alebo Finis.
 
 
Naopak, pre najmenších plavcov je skvelý plavecký pás či rybička. Tie vyrába značka Matuška.


Všetky kategórie