Utopte stres v bazéne

Celý deň v pokluse, napätí, v hlave sa odohráva hromada myšlienkových pochodov, ktoré by sa dali popísať ako jeden veľký ohňostroj nápadov a starostí. Hlava premýšľa od momentu, keď sa prebudíme, do chvíle než opäť zaľahneme večer do postele, na 100 percent. Neustále sa sústredíme na to, čo bude.
Nebolo by však fajn sa aspoň na pol hodinky zastaviť a vypnúť?
Máme pre Vás tip, ako na to!
 
Plávanie nám prináša rovnako, ako ostatné športy, rad zdravotných benefitov. Takisto nám môže poskytnúť veľkú psychickú úľavu a oproti iným športom je táto úľava mnohokrát väčšia, než napríklad pri behu.
Bežci mi určite odsúhlasia, že nie vždy sa podarí počas behu úplne vypnúť a sústrediť len na prítomný okamih. Ale vo vode je to úplne iné. V momente, keď skočím do bazéna, nastáva pokoj. Sústredím sa len na seba a pohyb vo vode.
 
 
Voda Vám dá vždy veľmi rýchlu spätnú väzbu, ak sa čo i len na moment zamyslíte nad niečím iným, než je plávanie. Nebolo by to prvýkrát, čo som sa kvôli nepozornosti napila chlórovanej vody. A ako asi všetci viete, chlórovaná voda nie je práve dobrôtka. Minimálne pre mňa teda nie.
 
Prečo práve plávanie?
Veľkou výhodou plávania je, že oproti ostatným športom sú otrasy našich kĺbov a kostí minimálne, v podstate žiadne. Preto možno plávanie považovať za prostriedok relaxácie a svojím spôsobom je to aj aktívna regenerácia, ak sa sústredíte aj na iné športy než iba plávanie.
 
Plávanie je totiž jedným z najkomplexnejších športov. Pri rôznych štýloch zapojujeme všetky svalové skupiny. Síce v inom poradí, ale neustále sa zúčastňujú aj tie najmenšie svaly v tele. A práve preto si myslím, že je plávanie jedným z najlepších spôsobov, ako v dnešnej neľahkej dobe aspoň na chvíľu vypnúť a sústrediť sa aspoň na chvíľu sám na seba.
 
 
Ako po každej fyzickej aktivite, aj po plávaní sa nám vyplavujú hormóny pozitívnych pocitov - endorfíny a serotoníny. Práve vďaka tým sa cítime tak skvele! Hormóny na nás pôsobia v každú dennú dobu, takže či už idete vyplávať stres hneď ráno, počas obeda alebo až k večeru, výsledok je vždy rovnaký a úžasný!
Na záver
Mňa osobne veľmi pobavia nechápavé výrazy ľudí v mojom okolí, že sa v pondelok o siedmej ráno usmievam od ucha k uchu. Vždy veselo odpoviem, že voda a pohyb robia divy.
Tak šup do bazénu, nech máte krajší deň!


Všetky kategórie