Všetko o plaveckých čiapkach

Ako správne vybrať plaveckú čiapku, prečo ju vôbec nosiť a aký materiál pre vás bude najlepší? Čítajte viac v oddeleniach nižšie.

Materiál plaveckých čiapočiek

Z akého materiálu môžu byť plavecké čiapky vyrobené a aké sú ich prednosti?

 

Tvary a druhy plaveckých čiapok

Technológia výroby a jednotliv typy čiapok podľa toho ako sú strihané.

Prečo nosiť plaveckú čiapku?

Plavecké čiapky má hneď niekoľko funkcií. Chráni vlasy pred chlórovou alebo morskou vodou, ktorá ničí vlasy a veľmi ich vysušuje. Ďalej drží vlasy zopnuté, aby nevadili pri plávaní, drží hlavu a uši v teple a v neposlednom rade čiapky znižuje odpor vody, čo je prednosťou hlavne u závodných plavcov.

Ako vybrať plaveckú čiapku pre deti?

Detské plavecké čiapočky sú menšie ako pre dospelých a väčšinou sú tiež s detským motívom. Detské veľkosti sú univerzálne a vo väčšine prípadov nie sú delené na viac variantov. Pre predškolské deti a deti cca do 8 rokov tieto plavecké detské čiapočky odporúčame. Berte však do úvahy aj dĺžku vlasov. Pokiaľ zháňate čiapočku pre dlhovlasé dievčatko vo veku okolo 6 rokov, automaticky voľte medzi plaveckými čiapočkami pre dospelých, dlhé vlasy zväčšujú obvod hlavy. Pomocníkom pre výber sú veľkostné tabuľky priložené v popisku u každej z detských plaveckých čiapok. Ak má dieťa dlhé vlasy, počítajte vždy s niekoľkými cm navyše.Všetky kategórie