Všetko o plaveckých čiapkach

Ako správne vybrať plaveckú čiapku, prečo ju vôbec nosiť a aký materiál pre Vás bude najlepší? Čítajte viac v oddeleniach nižšie.

 

 

   

 

Plavecká čiapočka Arena Classic modrá

 

Materiál plaveckých čiapok

   

 

Tvary a druhy plaveckých čiapok

Z akého materiálu môžu byť plavecké čiapky vyrobené a aké sú ich prednosti?     

Technológia výroby a jednotlivé typy čiapok podľa toho, ako sú strihané.

 

 

Prečo nosiť plaveckú čiapku?

Plavecká čiapka má hneď niekoľko funkcií. Chráni vlasy pred chlórovou alebo morskou vodou, ktorá vlasy ničí a veľmi ich vysušuje. Ďalej drží vlasy zopnuté, aby nevadili pri plávaní, drží hlavu a uši v teple a v neposlednom rade čiapka znižuje odpor vody, čo je prednosťou hlavne u profesionálnych plavcov.

 

Ako vybrať plaveckú čiapku pre deti?    

Detské plavecké čiapočky sú menšie než pre dospelých a väčšinou sú aj s detským motívom. Detské veľkosti sú univerzálne a vo väčšine prípadov nie sú delené na viac variant. Predškolským deťom a deťom cca do 8 rokov tieto plavecké detské čiapočky odporúčame. Berte však do úvahy takisto dĺžku vlasov. Ak kupujete čiapočku pre dlhovlasé dievčatko vo veku okolo 6 rokov, automaticky vyberajte medzi plaveckými čiapkami pre dospelých, dlhé vlasy zväčšujú obvod hlavy. Pomocníkom pri výbere sú veľkostné tabuľky priložené v popise každej z detských plaveckých čiapok. Ak má dieťa dlhé vlasy, počítajte vždy s niekoľkými cm navyše.Všetky kategórie