Začínajú majstrovstvá Európy v Glasgowe a slovenskí plavci nebudú chýbať

Tisíce športovcov, šesť disciplín, jedno mesto, tak to sú tohtoročné majstrovstvá Európy v Glasgow. A slovenskí plavci rozhodne nebudú chýbať!

Pre tých, ktorí o tom ešte nepočuli, včera v Glasgow začali majstrovstvá Európy, ktoré potrvajú až do 12. augusta. Tu spolu športovci zmerajú sily rovno v šiestich disciplínach, a to vrátane plávania.

Tohtoročné majstrovstvá Európy môžu tak trochu pripomínať olympijské hry, do tých však zostávajú ešte dva roky. Je totiž prvýkrát, čo sa na majstrovstvách stretnete hneď s šiestimi disciplínami na jednom mieste.

A v akých disciplínach budú teda športovci súperiť? Okrem už spomínaného plávania sa tu vo svojich disciplínach predvedú tiež golfisti, cyklisti, triatlonisti, veslári alebo gymnasti. To dáva zmysel, v Glasgow totiž všetky tieto športoviská sú. Len atletika bude prebiehať v Berlíne.

Nás však zaujíma predovšetkým plávanie. Zo slovenských plavcov sa ich na majstrovstvách predvedie celkom desať, šesť mužov (Nagy, Klobučník, Botik, Halas, Beňo, Černek) a štyri ženy (Podmaniková, Hájková, Benková, Trníková).

Nebudete však ochudobnení ani o výkony svetových es, akými sú Adam Peat, Hannah Miley, Ross Murdoch alebo Duncan Scott.

Čo sa ostatných vodných športov týka, okrem plávania v bazéne môžete sledovať ai plávanie na otvorenej vode, potápanie a synchronizované plávanie.

Samotné plávanie so svojimi 43 disciplínami prebehne od 3. do 9. augusta, plávanie na otvorenej vode so 7 disciplínami v termíne 8. - 12. augusta, potápanie v rámci 13 disciplín sa bude konať 6. - 12. augusta a synchronizované plávanie 3 . - 7. augusta.

Tak nezabudnite naším sportovcom držať palce. ;-)Všetky kategórie