Zahmlievanie plaveckých okuliarov - problém, ktorý má resenie!

Hmla predo mnou, hmla za mnou... Scéna pekná v rozprávke, ale nie v bazéne! Tam chceme jasný priehľad cez plavecké okuliare. Mrknite, čo sa dá robiť, aby sa plavecké okuliare nezahmlievali.

Všetky kvalitnejšie okuliare sú dnes ošetrené ochranou proti UV žiareniu a antifogovou vrstvou, ktorá zabraňuje zahmlievaniu. Táto vrstva je od výrobcu nastriekaná z vnútornej časti očníc. Je to slabá neviditeľná vrstvička, ktorá je veľmi náchylná na dotyk či časté vyplachovanie chlórovou vodou. Všeobecne odporúčame, aby sa plavec dotýkal vnútornej vrstvy čo najmenej, najlepšie vôbec.

Pre dlhšiu životnosť antifogové vrstvičky je dobré po plávaní okuliare vypláchnuť pod čistou tečúcou vodou a nechať voľne vyschnúť. Jedine takto antifogová vrstva vydrží dlhšie, nie však nekonečne.

 

Ak sa už okuliare zahmlievajú, možno to riešiť antifogovým sprejom. Ten nastriekate do vnútornej strany očníc a necháte uschnúť. Bohužiaľ, nie u každých okuliarov je tento efekt zaručený na 100%. Okuliare sú náchylné na mnoho vecí, ako je treba nadmerné potenie kože, PH pokožky, teplota vody atď.

To, že antifogový sprej funguje, zistíte iba tak, že ho sami vyskúšate.

 

 

 

Ako správne aplikovať antifogový sprej

► Potrebujete len dve veci - svoje plavecké okuliare a antifogový sprej.

► Nastriekajte vrstvu ANTIFOG na vnútornú stranu očníc (stačí cca 2 streky na každú očnicu), dovnútra očnice nesiahajte rukami ani handričkou

► Nechajte okuliare s antifogovou vrstvou chvíľu uschnúť

► Na záver okuliare pod tečúcou vodou vypláchnite

 

Trvá to len chvíľku a čistý výhľad bez hmly rozhodne stojí za to ;-)Všetky kategórie