6 vychytaných pomôcok, ktoré zlepšia vašu plaveckú techniku

Dosku, plutvy alebo labky pozná väčšina plavcov. Okrem základnej výbavy ale existujú aj špeciálne vychytávky, o ktorých možno zatiaľ neviete a pritom vám môžu pomôcť k lepšej technike. Teda k efektívnejšiemu a zdravšiemu plávaniu. Tak sa poďte zoznámiť s šesticou plaveckých pomôcok americkej značky Finis!

1. Finis Hydro Hip - pre správnu rotáciu bokov

V plávaní vychádza poháňacia sila z bokov a trupu, preto vás snaha "urvat" všetko len nohami a rukami k efektívnemu plávanie nedokáže. Plavecká pomôcka Finis Hydro Hip pomáha predovšetkým pri kraule a znaku pre dosiahnutie lepšej rotácie bokov. Opasok s "krídlami" si nasadíte na boky a ak načasovanie záberu rúk a rotácie bokov nie sú v súlade, vaša ruka na krídla narazí. Krásne je to znázornené v tomto videu

Finis Hydro Hip vám pomôže:

 • zdokonaliť techniku načasovania rotácie trupu

 • vylepšiť koordináciu rotácia trupu zábere rukami

 • posilniť svalstvo trupu a bokov

Použitie tejto pomôcky si žiada väčšiu dávku sústredenia, trénujte s ňou kratšie vzdialenosti a nezabudnite (Ako U všetkých pomôcok) skúšať osvojenú techniku taktiež bez pasu.

2. Finis Tech Toc - pre udržanie rytmu

Každý plavec si želá "chytiť" správny rytmus, či už pláva akýmkoľvek štýlom. Ak niekedy pri svojich tréningoch bojujete s výpadkami v rytme, rozhodne vyskúšajte Tech Toc od Finis. Je to na opasku pripevnený "valček", ktorý pri náklone na stranu vydáva akustický signál, ktorý vám zaistí akustickú i pocitovú spätnú väzbu na váš rytmus. Táto vychytávka vás doslova "odmení" za efektívnu a pravidelnú prácu bokov a využijete ju na všetky plavecké štýly.

Finis Tech Toc vám pomôže:

 • chytiť správny rytmus

 • zlepšiť prácu bokov

3. Finis Tempo Trainer Pro - "metronóm" nie len do vody

Kým Finis Tech Toc vydáva zvuk na základe vášho rytmu, pomôcka Tempo Trainer Pre funguje ako metronóm. Je to malá vychytávka, ktorú uchytíte na opasok od okuliarov, pod čiapočku či za plavky a akustická pípnutie vo vami zvolenom tempe vám pomáhajú nabrať správny rytmus. Tempo Trainer môžete synchronizovať so športtesterom a hodinkami a jeho veľkou výhodou je to, že to nie je len vodný pomocník. Obľúbia si ho aj bežci, cyklisti, korčuliari - no skrátka milovníci všetkých disciplín, kde hrá tempo svoju rolu. Tempo Trainer má vymeniteľnú batériu a pláva na hladine.

Finis Tempo Trainer Pro vám pomôže:

 • nasadiť a uchovať tréningové či pretekárske tempo

 • nastaviť si zvyšujúce náročnosť tréningu aj bez dohľadu trénera

4. Finis Posture Trainer - hlava v správnej pozícii

"Hlavu dole!" - Tak túto hlášku sypú tréneri na svojich zverencov veľa často. Zvlášť, keď ide o začiatočníkov, ktorí sa ešte len zoznamujú so správnou polohou hlavy a tela pri plávaní. Ak máte tiež problém so správnou pozíciou hlavy, skúste si na pár tréningov nasadiť túto vychytávku. Nebojte, nejedná sa o žiadny "bodec", tyčinka vás na nesprávnu pozíciu hlavy upozorní dotykom, rozhodne si z tréningu neodnesiete zranenia na zátylku;-)

Finis Posture Trainer vám pomôže:

 • držať správnu polohu hlavy a celého tela pri všetkých štýloch

 • v dôsledku teda zlepšiť aj techniku dýchania a kopania

5. Finis Axis Buoy - piškót a doštička v jednom

Axis nie je len tak hocijaký piškót. Je to jeden z najuniverzálnejších kúskov - môžete s ním zafixovať priehlavky alebo vložiť klasicky medzi stehná. A keď potrebujete "vypnúť" paže a potrénovať nohy, Axis je dostatočne veľký a nosný na to, aby fungoval aj ako doštička.

Finis Axis Buoy vám pomôže:

 • posilniť hornú polovicu tela a vypilovať techniku záberu rúk (piškót)

 • zlepšiť rotáciu bedier (piškót)

 • posilniť dolnú polovicu tela (doštička)

6. Finis Positive Drive Fins -  plutvy pre všetky štýly

Najuniverzálnejšie plutvy pod slnkom. Tak by sme tento model mohli bez preháňania označiť, vyvracia totiž zavedené presvedčenie, že na "prsia" sa plutvy nepoužívajú. Tak tieto plutvičky to zvládnu na výbornú :-) Asymetrický tvar a popruh cez pätu umožňuje bezpečný a silný kop aj v tomto štýle. Záberová plocha o niečo menšia, preto tieto plutvy používajú aj plavci, ktorí chcú pri tréningu "niečo medzi" - využiť motor plutiev, ale zároveň neísť do extrému. Výhodou je tiež to, že Finis Drive Fins nemajú otvor na prsty, čo zaručuje vynikajúci prenos energie.

Finis Positive Drive Fins vám pomôžu:

 • zvýšiť silu a výkon nôh

 • zlepšiť pružnosť členku

 • pre všetky štyri plavecké štýly

Veľa zdaru pri tréningu!

ANČI zo Sporteon partieFinis Tech Toc
Finis Tech Toc
59,40 €
Odošleme do 5 pracovných dní
Finis Hydro Hip
Finis Hydro Hip
55,44 €
Odošleme do 5 pracovných dní
Finis Posture Trainer
Finis Posture Trainer
27,30 €
Skladom

Všetky kategórie