Ako vybrať dojčenské plavky?

Najčastejšia otázka pred plávaním s malými deťmi je výber vhodných plaviek alebo plienky na plávanie. Čo je najvhodnejšia voľba? Bude sa dieťaťu plávať lepšie v plienke alebo v plavkách?

 

Prečo zvoliť neoprénové plavky oproti plienke?

Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Plienka na rozdiel od plaviek nasiakne vodou a stane sa ťažkou. Tým je bábätko viac ponorené a jeho ťažisko sa neprirodzene posúva do oblasti, kde je ťažká plienka. To neumožňuje správnu polohu tela. Pri použití neoprénových plaviek je to naopak. Ťažisko dieťaťa je správne a to napomáha správnej technike plávania.
 
 

Zvládnu plavky veľkú nehodu?

U dojčiat a malých detí je dôležité vyberať plavky, ktoré neprepustia veľkú nehodu do bazéna a Vy aj dieťa si užijete bezstarostné plávanie. To absolútne spĺňajú plavky Splash About a Swimaholic. Pod tieto plavky nie je treba dávať plienku, naopak, bolo by to skôr nežiaduce. Avšak plavky Finis je potrebné skombinovať s plienkou pre prípad veľkej potreby.
 

Plavky s vložkou Duo

Vďaka vnútornej všitej vložke vyrobenej z prímesí striebra, poskytujú tieto plavky duo dokonalú ochranu proti baktériám, plesniam, patogénom, vírusom a parazitom. Striebro zvyšuje antibakteriálny účinok chlóru vo vode. Vnútorná vložka je navyše veľmi šetrná k pokožke dojčiat.
 
 

Čo plavky a malá nehoda?

Stále píšeme len o veľkej potrebe, ako je to s malou? Plavky Splash About a Swimaholic sú vyrobené z neoprénu, ktorý dieťatko i trošku zahreje. Neoprén prepustí moč zo 60%. To ale vôbec nevadí, pretože chlór v bazénoch si s tým poradí.

Ako vybrať vhodnú veľkosť?

Plavky pre Vašich najmenších vyberajte podľa veľkostnej tabuľky. Dôležitejšie než vek sú miery v páse a na stehne. Vyberajte plavky "na mieru", nie väčšie s očakávaním, že do nich maličké "dorastie". Pretože by sa jednoducho mohlo stať, že plavky potom nezadržia všetko správne a v príliš veľkých plavkách Vám nehoda pretečie.

Tip na záver:

Vyberte malému plavcovi i vhodné pomôcky pre prvé tempá


Všetky kategórie