Druhy nosníkov

Zaostrené na typy nosníkov u plaveckých okuliarov.

Nosový diel

Ďalšou vecou, nad ktorou môžeme u plaveckých okuliarov polemizovať je nosník. Existuje hneď niekoľko druhov a vyberie si ako slečna s menším nosom, tak aj majiteľ väčšieho čuchového detektoru;-) Každý typ nosníka má svoje výhody a nevýhody a každému plavcovi vyhovuje niečo iné. Na okuliaroch najčastejšie uvidíte nasledujúce typy.

Nastaviteľný nosový diel

Tento typ je väčšinou fixne pripevnený k okuliarom a je možné ho posunúť do niekoľkých polôh. Na nosníka je spravidla niekoľko drážok, vďaka ktorým môžete očnice priblížiť alebo oddialiť. Nastaviteľný nosový diel je z mäkkého plastu a pri niektorých typoch je dokonca podložený kúskom neoprénu pre väčšie pohodlie v oblasti nosa.

Výmenný nosový diel

To je na plaveckývh okuliaroch presne tá časť, ktorá sa dá z okuliarov bez ťažkostí vybrať a vymeniť za inú. Výhodou tohto typu je výber z niekoľkých veľkostí, ktoré sú súčasťou balenia. Vhodné pre tých, ktorí majú oči blízko pri sebe alebo naopak ďaleko. Jednotlivé diely sú vyrobené z pevného plastového materiálu s malými zobáčikmi na koncoch. Tieto zobáčiky pripevní nosník k očniciam. Všetko dokonale zapadá a nikde nevyčnieva koniec nosníka.

Pevný nosový diel

Tento druh sa nedá nijako nastaviť. To znamená, že spojenie očníc je pevné. Pevné nosníky sa robia z mäkkého plastu či silikónu a sú ľahko prispôsobiteľné tvári plavcov. Tento nosník prakticky nemôžete rozbiť, čo je jeho výhoda oproti ostatným typom.

A je tu ešte jedna vec, o ktoré je dobré niečo vedieť, keď vyberáte plavecké okuliare - článok o pásikov nájdete TU.Všetky kategórie