Recenzia: Plutvy Michael Phelps Alpha Pro - zvládnu všetky štýly

Vzali sme na bazén s triom plaveckých pomôcok, ktorých krajinou pôvodu je Taliansko. Áno, reč je o výrobcovi Aqua Sphere a Michael Phelps. Náš Fanda vzal túto taliansku rodinku na bazén a pri tréningu preveril plutvy MP Alpha Pro, okuliare MP Xceed a packy Aqua Sphere Ergoflex. Ako si tieto kúsky viedli? Odovzdávame slovo Fandovi;-)

 

Recenzia plaveckých plutiev MP Alpha Pro - nižšie na tejto stránke

Recenzia odporových labiek Aqua Sphere Ergoflex

Recenzia plaveckých okuliarov MP Xceed

Ako prvý si posvietime na plutvy. Nové plavecké plutvy MP Alpha Pro zaujmú predovšetkým svojím atypickým tvarom. Často sa nás pýtate na ich použitie a v čom sú tak špeciálne. Aby sme vám mohli spoľahlivo odpovedať, tak sme nelenili a vyrazili s nimi na bazén.
 
Čo ma prvý veľmi zaujalo bola ich nízka hmotnosť. Tá je dosiahnutá vďaka špeciálnemu hydrodynamickému tvaru a materiálu, z ktorého sú vyrobené. Ide o špeciálny penový plast EVA.
 
  
 
Po nazutiu som mal najprv trochu zmiešané pocity. Veľkosť topánky mám 43, a tak som si vybral veľkosť M (41-44). Na dĺžku mi síce plutvy boli dobre, prišli mi však trochu nepohodlné, tlačili ma predovšetkým v oblasti priehlavku a ani pásik na päte sa nezdal byť úplne najpríjemnejší.
 
  
 
Keď som ale skočil do vody a začal plávať, zlý prvotný dojem sa postupne vytrácal. Po pár minútach som si na ne zvykol a mohol sa začať radovať z ich hlavných predností.
 
  
 
Plutvy vám bez problémov zrovnajú telo do pretiahnutiu a dobre nadnáša. Výborne sa s nimi pláva kraul aj znak. Pri motýliku s užším kopom napomáhajú k lepšiemu vyvlneniu. Čo ma ale najviac potešilo bolo to, že sa v nich aj veľmi dobre plávajú prsia. To u väčšiny klasických plutiev nie je toľko možné.
 
  
 
Celkovo hodnotím Plutvy veľmi dobre.
 
klady:
- Nízka hmotnosť
- Hydradynamický tvar
- Možnosť pohodlne plávať všetky plavecké spôsoby
 
zápory:
- Menší počet velkosti - nie každému padne presne
- Nízke v oblasti priehlavok - nevhodné pre plavcov s vysokým priehlavkom
 
 
Fanda zo Sporteon party
 


Všetky kategórie