Typy plaveckých pomôcok

Ako vybrať vhodné plavecké pomôcky? Plavecké pomôcky slúžia na zdokonalenie plaveckých zručností, ale aj tiež ako rozptýlenie pred monotónnym plaveckým tréningom. Pomôcky môžu byť využiteľné pre rozvoj všetkých častí tela a to ako vo vode tak aj pre suchý tréning. Tu je zoznam tých najbežnejších a najviac využívaných.

Plavecké dosky (Kickboard)

Sú vhodné pre všetky úrovne. Plavecké dosky sú z penového materiálu, ktoré plávajú na hladine vody. Veľmi vhodné pre nácvik kraulového, prsiarskeho či motýlového kopu.

 

Piškóty (Pullbuoye)

Plavecký piškót čiže osmička je zmenšená plavecká doska. Dáva sa medzi nohy a skvele pomáha rozvoju hornej časti tela. Piškót vám zabráni kopu nôh a vďaka vztlaku pomáha držať pozíciu tela v ideálnej pozícii.

  

 

Plavecké labky

Viac informácií o plaveckých labkách sa môžete dočítať tu.

Plavecké plutvy

Plavecké plutvy rozvíja silu dolných končatín, posilňujú členky, pomáhajú si uvedomovať dôležitosť práce nôh a pri začiatočníkov pomáhajú na udržiavanie polohy. Stretnúť sa môžeme s týmito základnými 3 typy. Intenzitu môžete zvýšiť kombináciou s plaveckou doskou.

  

 

Dlhé plutvy - sa moc pre bazénové plávanie neodporúča. Dlhé plutvy dovoľujú dlhý, pomalý kop a sú tak vhodné pre potápanie či šnorchlovanie.

Krátke plutvy - najčastejšie ich používajú bazénový plavci. Krátky a rýchly kop vám pomôže pri nácviku techniky.

Monoplutvy - sú plutvy, ktoré vám spojí nohy dohromady. Vynikajúci pre nácvik motýlového kopu.Všetky kategórie