Veľké porovnanie plaveckých batohov

Vyberáte batoh na plávanie, ktorý bude slúžiť nielen na súťaže, ale takisto na sústredenia a nosenie plaveckých pomôcok? Všetky značky, ako napr. TYR, Arena či Speedo, majú svoj veľký batoh na tieto účely, ale ktorý je ten najlepší, najväčší, alebo má najviac priehradiek? Vzali sme 5 batohov od značiek Arena, TYR, Speedo, Mad Wave a Finis a dali sme ich našej Barče na porovnanie a vyskúšanie. A pochopiteľne sme našli jasného víťaza. Ktorý to bol, sa dočítaš tu!

Finis Team Backpack 2.0

Mad Wave Lane 70 backpack

Speedo Teamster 2.0 Rucksack 35 litrů

Arena Team Backpack 45

Tyr Alliance Team Backpack 45L

Pri porovnávaní týchto batohov som sa do všetkých snažila zbaliť na tréning. Do všetkých batohov sa mi pohodlne zmestili plutvy, šnorchel, plavecká doska, piškót, packy a ostatné veci potrebné na plávanie.

Najpohodlnejšie som si veci zabalila do batoha Arena Team Backpack 45 a do batoha Tyr Alliance Team Backpack 45L. Oba tieto batohy majú dostatočne veľkú hlavnú komoru a dostatočné množstvo menších priehradiek. Batoh od značky Tyr má, podľa mňa, oproti batohu Arena vhodnejšie riešenú priehradku na topánky. Vďaka objemu týchto batohov sa do nich zbalíte aj na predĺžený víkend mimo bazén.

Ak by som proti sebe postavila batohy Speedo Teamster 2.0 Rucksack 35 litrov a Finis Team Backpack 2.0, každý batoh by som odporučila inému spotrebiteľovi. Batoh značky Finis by som odporučila plavcom, ktorí s batohom pôjdu aj do práce. Pôsobí elegantným dojmom, takže sa nemusíte báť ho vziať do kancelárie. Batoh značky Speedo pôsobí naopak športovejšie, je menší opticky, ale nie objemovo. Tento batoh by som odporučila deťom. Deťom batoh bude na chrbte pekne sedieť a nebude vzhľadom k ich vzrastu pôsobiť, že im je príliš veľký. Zároveň si farebne vyberú chlapci aj dievčatá, farieb a dizajnov je skutočne veľké množstvo.

Batoh Mad Wave je objemom zlatá stredná cesta. Má dostatočné množstvo vreciek a ponúka sa v mnohých farebných kombináciách. Tento batoh by som však nedávala deťom, je totiž pomerne ťažký.

Ak vezmem všetky batohy a porovnám ich z hľadiska ceny a výkonu, volila by som jednoznačne Arena Team Backpack 45. Zo všetkých porovnávaných batohov je najlacnejší a zároveň veľmi praktický! Zároveň v sebe skrýva prekvapenie v podobe malého vaku, ktorý je možné využiť aj samostatne. Najdôležitejší je Váš vlastný pocit, ako sa Vám batoh nosí a ako sa páči práve Vám.

Celkové porovnanie podľa ceny / objemu / niečo navyše

Finis

Cena: 79,12 €

Objem: 35 litrov

+: elegantný vzhľad, karabína

Mad Wave

Cena: 98,91€

Objem: 40 litrov

+: priehradka na okuliare, široké rozovretie hlavnej komory

Speedo

Cena: 75,16€

Objem: 35 litrov

+: svojou veľkosťou a strihom vhodný aj pre deti, veľa farebných kombinácií

Arena

Cena: 69,23€

Objem: 45 litrov

+: veľa priehradiek, priestorný, karabíny

Tyr

Cena: 77,14€

Objem: 45 litrov

+: veľa priehradiek, veľká priehradka na topánky, karabínyVšetky kategórie