Vybavte správně svého potomka na plavání

Plávanie je jeden z najbezpečnejších a najzdravších športov vôbec, čo už na našom blogu neraz zaznelo. A to platí ako pre dospelých, tak i pre deti. Najmä u detí potom dochádza k rozvoju aktívneho a prirodzeného pohybu, podpore psychomotorického vývoja či zlepšenie pohybovej koordinácie. A to nehovoríme o tom, že pozitívne pôsobí na rozvoj srdcovo-cievneho systému.

To je však len kratučký výpočet pozitív, ktoré plávanie deťom prináša. Avšak na to, aby ich plávanie bavilo, musia byť naši potomkovia tiež patrične vybavení.

Prečo by dieťa malo mať kvalitné plavky?

Kvalitné plavky sú kľúčovým elementom pre plavcov akejkoľvek úrovne. Pre profesionálov aj pre tých, ktorí sa s vodou ešte len zoznamujú. Správne plavky by mali byť predovšetkým odolné, nemali by obmedzovať v pohybe, mali by byť komfortné a čo je najdôležitejšie, vaše deti v takých plavkách budú dozaista chcieť vyzerať štýlovo, aby si nespravili hanbu pred svojimi rovesníkmi.

Na aké značky sa spoliehať?

Pokiaľ ide o kvalitu a zároveň krásny vzhľad, ktorým deti pri bazéne zaujmú, jednoznačne sa pozrite na detské plavky značky Funkita alebo Funky Trunks. Tkanina C-Infinity, z ktorej sú tieto plavky vyrobené, vydrží aj poriadny záprah a tie vzory a farby! Tie sú proste skvelé!

Hanbiť sa za svoje prevedenie nemusia ani plavky od svetoznámej značky Speedo. Aj na nich je vidieť, že si návrhári radi hrajú. Či už ide o plavky voľnočasové, tréningové, jednodielne alebo dvojdielne, dievčatá si určite vyberú. Tiež chlapčenské kúsky sa tešia veľkej obľube, za ktorú okrem kvalitných materiálov vďačia tiež vynikajúcim vzorom.

Ak preferujú vaše deti skôr decentnejšie plavky bez pestrofarebných vzorov, tak nezabudnite na plavky Jaked pre dievčatá i chlapcov alebo na známu značku Mad Wave. Aj napriek trochu striedmejším vzorom sa ale môžete spoľahnúť na kvalitu použitých materiálov.

Venujte pozornosť výberu

O tom, ako správne vybrať veľkosť plaviek, sme už písali tu. Niekedy môže byť trochu mätúce vyznať sa v neprehľadnej džungli veľkostných tabuliek a aj keď sa niekedy pri skúšaní na suchu zdá, že plavky skvele padnú, pri plávaní vás môžu škrtiť, obmedzovať v pohybe a vôbec, môžete sa v nich cítiť menej pohodlne.

Najmä čo sa týka dievčenských plaviek, keď zvolíte zlú veľkosť, môžu obmedzovať ruky aj chrbát pri pohybe, čím sťažujú plávanie. Dajte si preto záležať, aby ste si starostlivo prezreli veľkostné tabuľky plaviek.

Nie je však nijako vzácne, že sa rôzne značky trochu líšia vo svojom číslovania veľkostí a číslo 26 pri jednej značky nemusí byť úplne rovnaké ako u značky inej.

Prišiel rad na doplnky

Plavky sú tou najdôležitejšou výbavou pre mladých plavcov. Nezabúdajte ale, že výberom plaviek výbava potomka nekončí a je dôležité mať na pamäti, že k pohodlnému plávanie dopomôžu aj plavecké okuliare alebo plavecké čiapky.

Aj u plaveckých okuliaroch existuje celý rad značiek, ktoré poskytujú záruku kvality, odolnosti a dlhej výdrže. Podobne ako u plaviek, aj u okuliaroch je potrebné myslieť na pohodlie plavcov, pretože až v okamihu, keď sa dieťa cíti absolútne komfortne a nemusí riešiť, kde ho čo tlačí, až potom sa môže plne sústrediť na trénovanie.

Skvelé sú okuliare Aqua Sphere Seal Kid 2, Speedo Rift Junior či napriklad Speedo Futura BioFuse. Keď ale vaše dieťa nosí dioptrické okuliare, máme k dispozícii dioptrické plavecké okuliare Emme Atlanta alebo Speedo Opal Optical.

A zabudnúť nesmieme ani na čiapku, ktorá chráni vlasy pred pôsobením chlóru a zároveň zabraňuje tomu, aby deťom padali vlasy do tváre. Nezabudnite pribaliť deťom aj uterák, mesh bag a aj fľaša na pitie sa môže hodiť.

Tak nech to pláva!Všetky kategórie