Záhada detských mono plutvičiek vyriešená

Poslednú dobu sme si lámali hlavu nad tým, prečo nám detské mono plutičky miznú zo skladu rýchlosťou svetla. Ako sa práve tento artikel dostal do zoznamov detských priení? Že by prebihala nejaká osvetová kampaň na plutvové plávanie, o ktorej ešte nevieme? Vedľa ako tá jedľa? Odpoveď nám dala až jedna mamička, ktorá si niesla plutvičky k našej pokladni.

"To ten seriál, čo beží v televízii, "Stačí pridať vodu sa volá. Je to o troch kamarátkach, ktoré sa menia na morské panny. Naša malá Zuzka na to nadšene pozerá a strašne si priala ísť na bazén s takou plutvičkou, no veď poznáte deti..."

 

Poznáme! :-) A ich nadšenie pre vodu, je nám veľmi sympatické. A tak sme tu s páru tipmy pre malé (i odrastené) morské panny, aby im to vlnenie s plutvičkou dobre šlo.

 

Ešte než obujete plutvičku

 

Detská mono plutvička nie je len hračka, ale aj pravé nefalšované vybavenie pre plávanie. Určite sa teda uistite, že sa vaša malá morská víla nebojí plávať pod vodou a zvláda základy Delfínieho kopu - najskôr bez plutvičiek. Niektoré deti si kop znožmo a vlnivý pohyb potrebujú trénovať dlhšie, iné ratolesti chytia "delfínov" štýl hneď. Tak ako platí, že plutvičky deťom obujete až v momente, kedy získajú potrebnú istotu bez nich. To isté platí aj pre dosplelých plavcov, bazén nie je vhodné miesto pre nepremyslené experimenty.

 

Ak nemáte po ruke trénera plávania, ktorý by s vami ladil plavecký štýl do dokonalosti, skúste si delfínov kop "pozrieť" na videu a potom všetko pomaly aj s deťmi skušať na bazéne. Na tomto videu môžete vidieť správny pohyb tela aj vo spomalených záberoch.

Aby topánka dobre sedela

 

Detské mono plutvy Finis Mermaid Swim Fin "rastú" spolu s dieťaťom - veľkosť môžete upravovať v rozmedzí 33-39 EÚ. Odrastenejším deťom a juniorom padne skôr model Finis Aquarius Fin s papučou vo velkosti 36-43 EÚ. Alebo si ich môžu požičiať súrodenci medzi sebou, veľkosť si vždy rýchlo upraví. Ak by aj napriek starostlivej naštelovaní plutvička horšie sedela, vrelo odporúčame nasadiť neoprénové ponožky či polo ponožky a plutva až na ne. Deťom i dospelým potom vybavenie krásne drží na nohe, radosť sa rozvlniť.

 

  

 
 
Čo okrem mono plutvy morská panna ocení?
 
Musíme vás varovať - veľa detí si plávanie s mono plutvičkami obľúbi až natoľko, že je potom ich odchyt z bazéna veľmi obtiažny. Buďte za to radi ;-) A ak sa vaše dieťatko pre plávanie pod hladinou naozaj nadchlo, môžete mu do výbavy zaobstarať aj detský šnorchel vedený cez čelo. Vďaka nemu si váš junior užije podvodné vlnenie bez nutnosti vykukovať nad hladinu kvôli nádychu.
 

 

 

 

Klasickým doplnkom pre malých potápačov sú kvalitné okuliare. Také, ktoré dobre sedia, deti si ich šikovne nasadia aj samy a majú cez ne parádny výhľad. O tých sme už písali v našom článku o plavanie pri mori, tak pozrite si a nasajte inšpiráciu.

 

V zámorí sa plávanie v štýle morskej panny venujú tisícky nadšencov - medzi nimi sú ako malé deti, tak aj dospelé dámy a dokonca aj muži. Na plutvy si nasadzujú fešácké kostýmy, zdobia sa dekoráciami a v plnej paráde sa potom stretávajú na hromadných zrazoch. A na jeden taký zraz sa môžete pozrieť vo videu nižšie, no nie je to krása? :-)

Uvidíme, či sa tento trend chytí aj v našej slovenskej kotline. My sme rozhodne pre a voláme: "Morské panny na bazény!"

 

Anča

 

 

 

 

 Finis Footbooties
S
M
L
Finis Footbooties
15,72 €
Odošleme do 5 pracovných dní
Ponožky Finis Skin Socks
S
M
L
Ponožky Finis Skin Socks
19,67 €
Varianty skladom

Všetky kategórie