4 dobré rady, ako sa pustiť do plávania

Asi nie je potrebné nikoho presviedčať o prospešnosti plávania. Koniec koncov dôvody, prečo sa do plávania vôbec púšťať, sme zhrnuli tu. Teraz, keď už ste teda skvele namotivovaní, sa môžeme pustiť do skúmania toho, ako vôbec s týmto športom začať.

Cieľ, termín, plán

Tieto tri slová by sa pre vás mala stať každodennou mantrou, ak ste sa práve rozhodli pre akýkoľvek šport.

Rovnako ako u každého iného športu, si najprv stanovte cieľ, odpovedzte si na otázku, čo chcete športom, v našom prípade plávaním, dosiahnuť.

Dobre, cieľ máme.

Ďalším krokom je stanovenie deadline, pretože úprimne, ak nemáme žiadne termíny, necítime ani potrebu ich dodržať. Tým, že si vytvoríme termín, do ktorého chceme dosiahnuť výsledky, vytvárame tzv. Atmosféru riadené naliehavostou (Preto ani neskúšajte zvykať si na to, že by ste stanovené termíny posúvali!).

Akonáhle sme teda pod tlakom, pretože máme cieľ dosiahnuť v určitom termíne, prichádza na rad tvorba plánu. V pláne si dobre rozvrhnite, čo budete robiť, kde a kedy to budete robiť. Tak teraz máte našliapnuté na to, aby ste si vytvorili báječný zvyk. Ale čo ďalej?

Výzbroj plavcov

Ak to teda s plávaním myslíte vážne je načase zaobstarať si poriadnu výzbroj. A ak nie poriadnu, tak aspoň takú, aby ste v nej plávaní zvládli. Potrebovať určite budete športové plavky, chýbať by vám nemali ani plavecké okuliare a ani taká plavecká čiapočka určite nie je na zahodenie. Ak si nie ste istí, ako si v neprehľadnej džungli plaveckého vybavenia vybrať to najvhodnejšie, pomôže vám naša radírna. Akonáhle teda investujete nemalé množstvo peňazí do výbavy, iste nebudete chcieť, aby vaše peniaze prišli navnivoč, a preto sa do plávania iste na tuty pustíte.

Skúsený tréner nad zlato

Dôležité je položiť si zásadnú otázku: Chcem plávaním dosiahnuť nejakých zmien - zlepšenie kondície, lepšia postava, zbavenie sa bolesti chrbta a pod. - alebo si chcem len tak užívať si ľahkosti bytia vo vode. Ak ste pre prvý variant, skúsený tréner sa určite bude hodiť, aby ste svoje psie kúsky vo vode zdokonalili a zbavili sa chybných návykov pri plávaní.

Ako pri plávaní vydržať?

Čo o to začať, to by ešte šlo. Ale vydržať, to je niečo! Oveľa väčšiu šancu, že u plávanie vydržíte, máte s trénerom, ktorý vás bude motivovať a sprevádzať po celú dobu tréningu.

Ďalším problémom je, že musíte hlavne chcieť. A aby ste chceli, musí vás to baviť. Nechcete predsa niekoľko dní v týždni robiť niečo, čo vás nebaví. Takže dôvod, prečo začať s plávaním nájdite najprv vo svojej hlave. Ak ste teda prediskutovali túto tému so sebou, potom sa do toho pustite!

Tak nech to pláva!Všetky kategórie