Swimaholic Safety Cord Short Belt

Swimaholic Safety Cord Short Belt

Swimaholic Swimaholic
      3.6
32,94 €
Skladom
Dostupnosť:
Skladom
Výmena a vrátenie zdarma do 30 dní
Najširšia ponuka plaveckých potrieb
Sme odborníci a nadšení plavci
0908 08 86 38 (Po–Pia 9:00-18:00)

Popis tovaru

Swimaholic Safety Cord Short Belt je vhodný pre plávanie v malom bazéne a pre spestrenie vášho tréningu. Gumu si pripnete okolo pásu a druhú stranu na plavecký blok či na schodky bazéna. Guma vám vytvorí skvelý odpor a vy tak môžete trénovať vytrvalosť, silu záberov, techniku paží, správny kop a tiež čo najefektívnejší a najsilnejší odraz od steny a potom vyvlnenie, ktoré je veľmi dôležité. Guma má presne 2 metre s najvyšším obvodom pásu 110 centimetrov. Swimaholic Safety Cord Short Belt môžu využívať aj deti, keďže sa dá pás ľubovoľne uťahovať.

Guma má tri záťaže, ktoré spoznáte podľa farieb. Najľahšiu žltú by som odporúčal úplne všetkým aj deťom. Strednú červenú pre pokročilejších plavcov, ktorí si chcú vychutnať vytrvalostné plávanie a najťažšiu modrú pre skúsených alebo ťažších plavcov, ktorí chcú trénovať vytrvalosť a šprintérske prvky.

Na vyskúšanie plaveckého pásu Swimaholic Safety Cord Short Belt som sa veľmi tešil, pretože som s touto pomôckou nikdy neplával a zaujímalo ma, čím tento plavecký pás oslovil aj vrcholových plavcov.

S gumou som sa zdokonaľoval v technike záberov, v správnej polohe tela všetkých plaveckých spôsobov a v správnom vstupe ruky do vody v kraule. Mne sa veľmi páčilo, že som sa s gumou mohol zlepšovať v odraze a pohybe po obrátke, ako je napríklad pri kraule vyvlnenie alebo pohybový záber pri prsiach, ktorý je možné s gumou tiež robiť. Guma sa pri plávaní natiahne, a keď prestanete plávať, zatiahne vás späť k stene, a tak môžete konkrétny pohyb opakovať a postupne sa v ňom zdokonaľovať.

Plaveckú gumu som skúšla v bazéne, ktorý má na dĺžku 6 metrov a na šírku 3 metre a nemal som vôbec žiadne problémy. Ani s plávaním motýlika, ktorý je na miesto najviac náročný.

Plaveckú gumu tiež často využíval Michael Phelps pri svojich tréningoch, kedy sa pomocou nej zlepšoval vo vyvlnení, ktoré bolo jeho najväčšou výhodou pri pretekoch, pretože keď jeho súperi po vyvlnení začínali rozbiehať motýľ, on bol stále pod vodou a vlnil, čím získaval drahocenné stotiny a sťahoval tým náskok súperov. Aj guma mu v tomto mohla pomôcť. Tiež trénoval rýchlosť odrazu po obrátke a jeho skvelý tréner Bob Bowman sledoval a opravoval jeho techniku.

Plaveckú gumu Swimaholic Safety Cord Short Belt som si veľmi obľúbil. Môžem sa s ňou zlepšovať v technike a vo vytrvalosti, pretože s ňou môžem plávať ako dlho chcem. Vylepšiť môžem tiež rýchlosť prevedenia všetkých pohybov, čo je dôležité pri šprintoch. Plavecká guma je skvelou pomôckou, pretože stačí skočiť do bazéna, uviazať jednu časť k stene bazéna a druhú si pripevniť okolo pásu a môžete hneď začať plávať a nemusíte cestovať na normálny bazén.

Tip na tréning s plaveckou gumou

Nebavia vás dlhé vytrvalostné tréningy na gume alebo zlepšovanie sa v technike a chcete skúsiť niečo nové? Spočítajte si, koľko máte priemerne záberov na 25 metrovom bazéne (najlepšie to ide pri prsiach a motýliku), potom len toto číslo budete násobiť počtom bazénov a môžete si zostaviť podobný tréning, ako v normálnom bazéne. Napríklad rozplávanie 10 minút kraulom a potom 1*50m (16 záberov), 1*100 (32 záberov). Budete približne vedieť, koľko toho preplávate. Napísaný tréning vás bude nútiť všetko odplávať. Spestríte si tak svoje plávanie na gume a môžete do tréningu pridať ako niekoľko rýchlych úsekov, tak aj tých dlhších (200 metrov- 64 záberov). Rozhodne odporúčam si to vyskúšať.


Materiál je latex - je veľmi elastický a prispôsobivý.

Parametre

Parameter Popis
Materiál Polypropylén
Nylon
Latex
Farba Červená
Modrá
Žltá

Dotazy


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Vložiť komentár

Vaše meno: *
Povinná položka
Váš e-mail: *
Povinná položka Neplatný e-mail
Komentár: *
Povinná položka
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image Povinná položka
* povinné položky
Zásilkovna doručenie na adresu
vo štvrtok 29.10. u Vás
Slovenská pošta
vo štvrtok 29.10. u Vás

Hodnotenie zákazníkov

3.6

Žiadne dostupné hodnotenie. Buďte prvý!

Vložiť hodnotenie produktu

Vložiť hodnotenie produktu

Meno a priezvisko:*
Povinná položka
Váš e-mail:*
Povinná položka Neplatný e-mail
Počet hviezd:*
      Povinná položka
Hodnotenie:*
Povinná položka
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka:*
captcha image Povinná položka
* povinné položky

Blog

Nepřehlédněte novou kolekci plavek Funkita/Funky Trunks na léto 2020

20.7.2020 Produktové tipy

Léto je v plném proudu a Funkita/Funky Trunks nás zásobila novou kolekcí plavek na léto 2020. Nechte se inspirovat novinkami a ukažte se u moře, nebo kdekoliv u vody, v nových barevných plavkách od Funkity! Podívejte se, co pro vás máme.

Reportáž z totálního plavání

26.6.2020

Pojďte se dnes podívat na jiný přístup k plavání. Připravili jsme pro vás reportáž z kurzu totálního plavání. Že nevíte, o co se jedná? Nevadí, zjistíte to z našeho dnešního článku s videem.

Rozcvička a strečink pro plavce

22.5.2020

Pokaždé, když se vydáváme plavat, tak někteří z nás mají pocit, že procházka cestou na bazén je dostačující přípravou těla ke sportovnímu výkonu. Potom se vyklidní cestou domů a tím celá akce končí. Zjistili jsme, že hodně plavců tuto úvodní a závěrečnou část tréninku podceňuje, proto jsme pro vás natočili video, kde se tomuto tématu věnujeme.

Bazénové desatero

27.4.2020

Jak se chovat na bazénu, aby všichni byli spokojeni? Připravili jsme pro vás video se základními pravidly. Pokud tyto pravidla už znáte, tak jedině dobře, ale neškodí si je připomenout.

Suchá příprava

19.3.2020

V dnešním článku si shrneme a podíváme se na suchou přípravu plavce. Proč je důležitá a co všechno obsahuje? Nezapomněli jsme také na vámi oblíbená videa, ve kterých budete mít možnost nahlédnout pod pokličku.

Swimaholic

Swimaholic

Čo si predstavíte pod pojmom Swimaholic? Jednoznačne nadšenca a závisláka do plávania a plaveckých športov. Presne o tom značka je. Značka vznikla v roku 2018 našou firmou. Aj keď značka nemá zatiaľ veľa produktov, tak jej poslanie do sveta je jednoznačné. Ukážte, kto je tu plavec a k akej komunite patríte. V ponuke sú štýlové kolekcie oblečenia pre ženy a mužov a kvalitný plavecký uterák.

Viac

Musíte vybrať variantu.