6 vychytávok pre váš plavecký tréning (3. diel)

Už po tretíkrát prichádzame so šesticou pomôcok, ktoré vám môžu pomôcť s vycibrením vašej plavecké techniky. Ak by ste sa chceli pozrieť aj na prvé dva diely, aby vám niečo neuniklo, prvý diel máme tu a druhý zase tuto.

Teraz sa ale pusťme do predstavovania.

Finis Forearm Fulcrum

Táto pomôcka na prvý pohľad pripomína číslo 8, pričom do oboch očiek tejto osmičky vsuniete ruku. Jej úlohou je totiž ako začínajúcim, tak i pokročilým plavcom zabezpečiť a udržiavať optimálnu polohu zápästia, lakťa a ramena pri plaveckom zábere. Vďaka tomu dochádza k zlepšeniu záberu, preto sa pomôcka skvele hodí pre nácvik a zlepšenie techniky štýlov kraul, prsia, znak i motýlik. Forearm Fulcrum sa perfektne hodí pre tréning správneho záberu aj pre vývoj svalovej pamäte plavcov.

Arena Freestyle Breather

Kraul a dýchanie do strany, to môže nejedného zo začínajúceho plavcov dostať do nepredstaviteľne ťažkých situácií. A preto spoločnosť Arena prišla na trh s touto pomôckou Freestyle Breather.

Aj keď pomôcka vyzerá na prvý pohľad trochu zvláštne, jej používanie je veľmi jednoduché. Stačí si ju vložiť pod plavecké okuliare priamo na kožu alebo zaháknuté za pogumovanou časťou očníc a pustiť sa do plávania a trénovania dýchania.

Ani táto pomôcka neušla nášmu testovaniu, z ktorého vzišla zaujímavá recenzia.

  

Mad Wave Antipaddles Egg Trainer

Vajíčko alebo tiež "antipacka", ako prezrádza názov. K čomu taká zvláštnosť môže byť plavcom dobrá? Zatiaľ čo bežné packy zvýšením odporu vody zintenzívňujú záber dlane, čím dochádza k posilňovaniu horných končatín a k lepšiemu uvedomeniu si chýb a ich následné náprave, tieto "antipacky" naopak záber dlane potláčajú. Aj napriek tomu však techniku záberu zdokonaľujú. Plavec totiž vo vode viac využíva záber predlaktia a tým práve dochádza k udržiavaniu ruky v správnej polohe.

Ako už názov paciek napovedá, majú vajcovitý tvar, ktorý sa vo vode chová veľmi hydrodynamicky a navyše sú vybavené drobnými otvormi pre zabezpečenie lepšieho citu pre vodu. K ruke ich ľahko pripevníte pomocou dvoch páskov.

  

Mad Wave Kick Trainer

Ďalšia vychytaná pomôcka pochádza z produktovej stajne Mad Wave. Ide o Kick Trainer, u ktorého si možno nejeden plavec pomyslí, že navdzory svojej jednoduchosti ide o celkom sofistikovanú pomôcku.

Stačí si proste len túto tréningovú gumu pripevniť k ramenám a krížom k členkom a môžete sa pustiť do trénovania. Kick Trainer, ako je zjavné z názvu, posilňuje dolné končatiny a zlepšuje a spresňuje techniku kopu. Ťah gumy však umožní plavcovi iba vertikálny pohyb nôh.

  

Speedo Fastskin Hand paddle

Aj túto pomôcku sme museli podrobiť nášmu plaveckému skúmaniu. Na prvý pohľad zaujme jeho tvar, ktorý sa od ostatných paciek dosť výrazne líši. Už vzhľad dáva teda poznať, že plávanie s nimi bude jednoducho iné. Ich úlohou je zlepšiť plavcovú kondíciu, plaveckú techniku a posilniť hornú časť tela.

Unikátnosť paciek spočíva v tom, že boli vyvinuté v spolupráci s vrcholovými plavcami, čím sa funkčne osvedčili a vy sa na ne teda môžete spoľahnúť.

Packy disponujú špeciálnym systémom uchytenia, ktorý umožní lepšie hydrodynamické vlastnosti a väčšie pohodlie pri plávaní.

Mad Wave Two Side Belt Trainer

A posledný z nášho zoznamu pomôcok pochádza opäť od Mad Wave. Je to Two Side Belt Trainer, o ktorom už asi veľa plavcov počulo. Ide v podstate o bezmála 2,5 metra dlhú gumu, pričom ku každému koncu gumy sa pripúta jeden plavec. Obaja plavci potom vo vode plávajú smerom od seba, čím sa vytvára vzájomný odpor.

Táto pomôcka poslúži k posilneniu svalov a k pomoci urýchlenia tempa pri plávaní. Plavci si nacvičia rýchly štart a posilňujú svaly, ktoré sú potrebné pre rýchlu techniku plávania.Všetky kategórie